chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт пропонує реформвати виплату премій у сфері культури

15 листопадаа 2013 о 14:02
ukrinform.ua

Міністр Леонід Новохатько пропонує оптимізувати кількість премій у галузі культури і мистецтва, а також збільшити їхні розміри.

Таку пропозицію він вніс під час зустрічі з керівниками національних творчих спілок, повідомляє прес-служба Мінкультури.

«На сьогодні маємо заплутану ситуацію з преміями в галузі культури і мистецтва. Преміювання в багатьох моментах безсистемне. По-перше, не всі сегменти галузі охоплені. По-друге, немає чіткої логіки у фінансуванні, назвах та кількості», — наголосив Новохатько.

За його словами, існують напрями, де не встановлено жодної премії — це циркове мистецтво, культурологія, культурно-просвітницька діяльність, культурна спадщина. А розміри деяких мистецьких премій, заснованих Мінкультури і національними спілками, не відповідають значущості постаті, на честь якої утворено премію.

Зокрема, розмір премій імені Леся Курбаса та Катерини Білокур — всього 2 тис. грн, а Олеся Гончара, Івана Котляревського, Володимира Сосюри, Марії Заньковецької — 1 тис. грн.

Тож міністр вніс пропозицію заснувати одну щорічну Всеукраїнську премію в галузі культури і мистецтва з номінаціями: музичне мистецтво; хореографічне мистецтво; театральне та циркове мистецтво; образотворче мистецтво; народне мистецтво; охорона культурної спадщини; культурно-просвітницька діяльність та культурологія.

Розмір грошової винагороди до кожної номінації становитиме 40 прожиткових мінімумів, тобто близько 50 тис. грн.

Таким чином, загальна сума фінансування з держбюджету премії — близько 350 тис. грн (нині з держбюджету на преміювання виділяється 68 тис. грн). «Отже, грошова частина премій збільшується вп'ятеро, порівняно з нинішнім фінансуванням», — зазначив Новохатько.

При цьому він наголосив, що міністерство не пропонує національним творчим спілкам скасовувати наявні премії, але закликає здійснити відповідний аналіз. Якщо творчі спілки вирішать зберегти всі іменні премії, тоді їх фінансування відбуватиметься за рахунок спілок або інших джерел у межах законодавства. Новохатько також запевнив, що Мінкультури й надалі фінансуватиме діяльність національних творчих спілок.

Пропозиція щодо заснування щорічної Всеукраїнської премії в галузі культури і мистецтва була одностайно підтримана керівниками національних творчих спілок.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України