chrome firefox opera safari iexplorer

Переважна більшість росіян досі не вважають Україну «закордоном»

12 листопада 2013 о 10:01

Росіяни не вважають Україну «закордоном» та постійно їздять сюди відпочивати «як до себе додому». Так вважають 61% громадян країни, свідчить опитування «Левада центру». 

Разом з тим 16% жителів країни переконані, що кордон з Україною потрібно скасувати та об'єднати дві держави. 

Схожа ситуація зі ставленням до Білорусі.

При цьому впевненість росіян у поступовому віддаленні Києва від Москви з часом зміцнюється: у 2011 році таку точку зору поділяли 21% респондентів, у 2012 році — 32%. 

Кожен третій опитаний (32%) стверджує, що Україна не віддаляється і не зближується, а плаває між Росією і країнами Заходу (38% — у 2011 році, 36% — у 2012-му). І тільки кожен сьомий (14%) заявляє, що Україна налаштована на зближення з Росією. 

Близько половини росіян (47%) висловили думку про те, що в майбутньому між країнами нічого не зміниться, вони будуть знаходитися на тому ж рівні, що і останнім часом (в 2011 і 2012 роках так вважали 50% і 51% респондентів відповідно). Кожен п'ятий (19%) прогнозує погіршення відносин, майже стільки ж (17%) — їхнє покращення.

Опитування «Левада-Центру» проводився в кінці жовтня за участю 1603 респондентів, які мешкають в 130 населених пунктах 45 регіонів РФ . 

Нагадаємо, що росіяни почали менше любити Україну, але краще ставитися до Грузії. Дослідження показало, що за рік громадяни Росії почали гірше ставитися до України.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути