chrome firefox opera safari iexplorer

У Нацмузеї Львова показують унікальні твори після реставрації

11 листопада 2013 о 14:15

У Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького виставили близько ста творів, які довгий час зберігалися у фондах музею і зараз експонуються вперше після реставрації.

Відкриття реставраційної виставки «За записом часу…», відбулося 8 листопада, повідомляє ІА ZIK.

Багато з цих творів раніше зберігались у Вірменському соборі. Над їх відновлення близько п’яти років працювали чотири реставраційні майстерні Національного музею ім. А. Шептицького. Деякі з цих експонатів навіть вважалися втраченими.

zik.ua

 zik.ua

«Ця виставка – це праця не лише реставраторів, а й фондовиків, наукових працівників та експозиційного відділу», – розповіла заступник директора з наукової роботи Національного музею Оксана Біла.

Загалом у фондах музею зберігається 170 тис. предметів. Щорічно понад тисячу з них проходять через руки консерваторів.

zik.ua

 zik.ua

«У нас працює 37 реставраторів. Щороку ми проводимо планові перевірки експонатів. Сьогоднішня виставка – це заслуга всього колективу», – зазначив завідувач науково-дослідного реставраційного відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Володимир Мокрій.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути