chrome firefox opera safari iexplorer

Винайдено книгу, що здатна реагувати на емоції читача

31 січня 2014 о 11:30
dt.ua

Студенти медіалабораторії Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили книгу з ефектом присутності. Про це йдеться у повідомленні проекту MIT MAS S65: SciFi2SciFab. Нова книга, що є набором з двох електронних пристроїв, здатна реагувати на емоції читача і частково відтворювати ситуацію, в якій опиняється протагоніст роману або розповіді.

Книга, яку названо Sensory Fiction, є електронним пристроєм, здатна відстежувати абзац, на який направлено погляд читача. 150 світлодіодів, вбудованих у книгу, здатні змінювати свій колір залежно від змісту абзацу.

Новий пристрій також обмінюється даними зі спеціальним жилетом, який необхідно одягти читачеві. В цей жилет вбудовано елементи Пельтьє, вібруючі елементи і системи здавлювання.

Під час читання жилет залежно від програми змінює температуру елементів Пельтьє, нагріваючи або охолоджуючи пластини. Ці елементи розташовані в найбільш чутливій до зміни температури зоні ─ в області ключиці. Вібруючі пристрої імітують серцебиття протагоніста, а системи здавлювання ─ умови, в яких він опиняється. Для відтворення атмосфери книги Sensory Fiction також може відтворювати різні звуки.

Електронний пристрій, що є прототипом, поки вміє працювати тільки з одним твором ─ «Дівчинка, яку підключили» Джеймса Тіптрі-молодшого (псевдонім американської письменниці Еліс Шелдон). У цьому оповіданні самотня негарна дівчинка після невдалої спроби самогубства отримує можливість прожити своє життя по-новому ─ її свідомість обирають для управління штучно вирощеним тілом.

Джерело: DT.UA
Розділи: Суспільство

25 травня

Інші дати
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути