chrome firefox opera safari iexplorer

Винайдено книгу, що здатна реагувати на емоції читача

31 січня 2014 о 11:30
dt.ua

Студенти медіалабораторії Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили книгу з ефектом присутності. Про це йдеться у повідомленні проекту MIT MAS S65: SciFi2SciFab. Нова книга, що є набором з двох електронних пристроїв, здатна реагувати на емоції читача і частково відтворювати ситуацію, в якій опиняється протагоніст роману або розповіді.

Книга, яку названо Sensory Fiction, є електронним пристроєм, здатна відстежувати абзац, на який направлено погляд читача. 150 світлодіодів, вбудованих у книгу, здатні змінювати свій колір залежно від змісту абзацу.

Новий пристрій також обмінюється даними зі спеціальним жилетом, який необхідно одягти читачеві. В цей жилет вбудовано елементи Пельтьє, вібруючі елементи і системи здавлювання.

Під час читання жилет залежно від програми змінює температуру елементів Пельтьє, нагріваючи або охолоджуючи пластини. Ці елементи розташовані в найбільш чутливій до зміни температури зоні ─ в області ключиці. Вібруючі пристрої імітують серцебиття протагоніста, а системи здавлювання ─ умови, в яких він опиняється. Для відтворення атмосфери книги Sensory Fiction також може відтворювати різні звуки.

Електронний пристрій, що є прототипом, поки вміє працювати тільки з одним твором ─ «Дівчинка, яку підключили» Джеймса Тіптрі-молодшого (псевдонім американської письменниці Еліс Шелдон). У цьому оповіданні самотня негарна дівчинка після невдалої спроби самогубства отримує можливість прожити своє життя по-новому ─ її свідомість обирають для управління штучно вирощеним тілом.

Джерело: DT.UA
Розділи: Суспільство

20 вересня

Інші дати
Народився Михайло Жук
(1883, м. Каховка - 1964) - український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт "Дівчина в кріслі", "Гуцул", "Портрет батька", хрестоматійних портретів М. Воронного,  Г. Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі