chrome firefox opera safari iexplorer

Чим закінчиться війна Росії проти України? (Світова преса)

11 липня 2014 о 10:30

Західна преса продовжує обговорювати наслідки кризи на сході України. Дехто вважає, що це спонукало своєрідне відродження НАТО. Дехто зауважує, що криза мала негативний вплив на ставлення до Росії у світі. Більшість видань намагаються передбачити, як саме ситуація вирішиться.

Як доповідає катарське агентство новин Al Jazeera, завдяки ролі Володимира Путіна в українській кризі, членство України в НАТО, яке раніше майже не обговорювалося, тепер є предметом жвавих дискусій.Для України це означає інтерес та підтримку однієї з найбільш важливих політичних організацій. «Цікаво, що НАТО не має власної армії і не становить прямої загрози для Росії без повної підтримки будь-яких військових дій країнами-членами, – пише видання. – Однак, НАТО може виступати як потужний проукраїнський лобіст у світі».

Ситуація в Україні також призвела до погіршення ставлення світової спільноти до Росії. Про це пише американська газета New York Times, посилаючись на опитування американського Дослідницького центру Pew. «Не дивлячись на те, що більшість росіян вважають, що Путін буде ухвалювати вірні рішення у міжнародних справах, в інших країнах світу мало хто в це вірить», – пише газета.

Особливо явним є погіршення ставлення до Росії європейців та американців. У деяких країнах кількість людей з негативним ставленням до Росії подвоїлася. Наприклад, у Польщі Росію недолюблювали 54 відсотки жителів у 2013 році, а в 2014 їх вже 81 відсоток.

Окрім цього, криза в Україні мала ще багато наслідків. На питання, як вирішити ситуацію, яка склалася навколо України та Росії, намагався відповісти Збіґнєв Бжезинський на шпальтах американської газети Washington Post.

За його словами, Росія може піти трьома різними шляхами. По-перше, Путін може помиритися з українською стороною і припинити завдавати шкоди її суверенітету та економіці. По-друге, він може продовжувати спонсорувати завуальовану воєнну інтервенцію в Україні. По-третє, Путін може вторгнутися в Україну завдяки набагато більшому військовому потенціалу. Бжезинський вважає, що варіант перемирення є найправильнішим.

Американська газета Wall Street Journal, зі свого боку, пропонує два шляхи розвитку подій для України. Влада країни може продовжити воєнні дії – за словами видання, сепаратисти вже починають втрачати піднесений дух.

З іншого боку, попереджає газета, повне звільнення Донецька та Луганська навряд чи вдасться провести без кривавих вуличних боїв. Україна також може вести переговори з сепаратистами. Але навіть, якщо відкрита війна закінчиться, Путін, напевно, зосередиться на економічному саботажі прозахідної влади України, повідомляє Wall Street Journal.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути