chrome firefox opera safari iexplorer

Греко-католики готуються до святкування 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля

06 серпня 2014 о 16:33

16–17 серпня відбудеться II Всецерковна проща до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. 

Як повідомляє департамент інформації УГКЦ, програма паломництва цього разу розпочнеться з відкриття у крипті собору виставки, присвяченій 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля.  

Крім цього, першого дня прощі в залі під храмом транслюватимуть документальні фільми про життя УГКЦ. Продовжиться перший день паломництва фестивалем хорів, який стосуватиметься тематики поезії Кобзаря (сцена на території собору). Наприкінці — Вечірня, Утреня і Панахида за загиблими на Майдані та Сході України. Вечір продовжиться духовно-мистецькою програмою та нічними чуваннями. 

Завершиться проща в неділю, 17 серпня, Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав. Після цього освятять воду в Дніпрі. 

Нагадуємо, що, відповідно до рішення Постійного Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся 2013 року в Княжичах біля Києва, під час Міжнародної всецерковної прощі до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі-України, 18 серпня 2013 року, освятили будівлю цього храму. Наріжний камінь собору Воскресіння Христового було закладено 2002 року. Храм будувався «соборно» — на пожертви вірних українців з усього світу. Багато жертводавців тільки під час освячення вперше побачили головний храм своєї Церкви. 

Торік, на першу Всецерковну прощу до Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві, прибуло понад 20 тисяч прочан та більше як 700 священиків.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути