chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні оголосили набір до добровольчого медичного батальйону

10 листопада 2014 о 16:46

Лікарі-майданівці організували добровольчий медичний батальйон «Гіпократ» для допомоги пораненим у зоні АТО і оголосили набір до нього. Про це у понеділок, 10 листопада, на брифінгу у рамках спецпроекту до першої річниці Майдану заявив лікар-реаніматолог Андрій Борисенко, повідомляє Укрінформ.

«Ми оголошуємо набір у наш медичний батальйон. Лікарі-інтенсивісти, анестезіологи, травматологи, хірурги, медсестри-анестезистки та операційні, водії швидких, ми запрошуємо вас до лав нашого медичного батальйону», – сказав Борисенко.

Лікар сказав, що більшість смертей поранених у зоні АТО трапляється між передовою і лікарським закладом, і кількість таких поранених дуже велика. Тому медичний добровольчий батальйон «Гіпократ» ставить собі за мету наблизити спеціалізовану лікарську допомогу до передової, щоб запобігати втратам.

Також він розповів, що батальйон довелось оформити як громадську організацію, бо, «на жаль, всі наші походи по колу по верхівках київської влади не дали результату». У його забезпеченні медики також повністю поклалися на волонтерів.

«Ми просили в держави допомоги, нам не відмовили, але й не допомогли. Тому всі машини присилаються волонтерами, всі ліки закуповуються волонтерами, і всі люди, що до нас прийдуть, теж будуть волонтерами», – сказав Борисенко.

За його словами, батальйон формуватиметься з первинних модулів, які складатимуться з автоперев'язочної і декількох реанімобілів, на яких після надання першої допомоги поранених відвозитимуть у медзаклади.

«Скільки цих модулів ми зможемо зробити, залежить від того, наскільки активними будуть ті люди, які нам допомагають. У нас є рахунок, нас можна побачити у Facebook. Зараз по дорозі з Німеччини два реанімобілі, і ми докладаємо надзусиль, щоб знайти автоперев'язчону. Як тільки ми її знаходимо, ми одразу, я думаю, що у найближчі два-три тижні, вирушаємо на фронт», – сказав Борисенко.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути