chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпрі презентують виставку скульптур із брухту

03 серпня 2016 о 19:43

Справді незвичайну виставку нині готують до презентації на Монастирському острові у Дніпрі у рамках фестивалю «Стопудівка-2016». Її автори — співробітники української промислової корпорації «Інтерпайп», що спеціалізується на виробництві безшовних труб і залізничних коліс, які постачають до понад 80 країн. Як бачимо, якимось мистецтвом тут і не пахне.

Якщо, звісно, не називати мистецтвом уміння виготовляти якісну і затребувану в усьому світі продукцію.

Але промисловці віднедавна стали виявляти неабияку творчу уяву там, де цього, здавалося б, слід очікувати найменше, — у брухті, переробкою якою теж традиційно займаються в корпорації. Поступово це мистецтво стало масовим настільки, що почали визначати кращі витвори.

З нагоди нещодавнього Дня металурга до Дніпра навіть приїздив відомий своїми роботами саме з брухту скульптор з Одеси Кирило Максименко, який особисто визначав найкращих серед учасників конкурсу, що проводять щорічно.

Тварини і птахи, герої з мультфільмів, квіти та абстрактні інсталяції, макети споруд, кораблі й навіть НЛО — чого тільки не придумає невгамовна творча душа.

Проте цього року Кирило Максименко назвав справжнім шедевром... сов.

«Сова з лопати взагалі поза конкуренцією. Подивіться, як органічно і красиво поєднана металева стружка, дріт і зламана лопата. Автор не фарбував скульптуру і зберіг натуральну фактуру, що надає арт-об’єкту особливий шарм», — зазначив скульптор.

На Монастирському острові така виставка експонується вперше, засвідчуючи, що і в непотребу є душа, неповторна і загадкова.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути