chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Кам'янця-Подільського розкопали найдавнішу міську бруківку в Україні

09 вересня 2016 о 10:07

Археологи у центрі Кам'янця-Подільського розкопали кам’яну бруківку, якою у 1760 році Польський ринок вкрив червоногродський чашник Стефан Маковецький. У Києві, Львові, Чернівцях кам'яне мощення вулиць і площ з'являється не раніше 1830-их років.

Про це сайту «України молодої» повідомив керівник розкопок Павло Нечитайло.

«Польський ринок – в самому центрі Старого міста, його серце. До того там завжди була площа, а в радянський час – сквер. Розкоп знаходиться в сквері, між пішохідними доріжками, огороджений парканом. Пересуванню громадян не заважає. Навпаки створює додаткову атракцію для туристів. Щодня розкоп відвідують представники міської адміністрації, іспекція з благоустрою», – сказав керівник розкопу Павло Нечитайло.

За його словами, мощення з вапнякових плит лежало під ребровою бруківкою ХІХ століття. У щілинах між плитами було знайдено люльки та керамічний матеріал XVIII століття.

До того, як Стефан Маковецький встановив кам'яне мощення і освітив ринок кількома ліхтарями, використовувалось дерев'яне брукування.

«Розкопки здійснювали підрозділ ДП НДЦ ОАСУ Інституту археології НАН України і Кам’янець-Подільська архітектурно-археологічна експедиція», – додав Нечитайло.

Він розповів, що земляні роботи на об'єкті розпочинав старший науковий співробітник відділу енеоліту бронзи Дмитро Черновол, який займається дослідженням найдавнішої архітектури в межах площі Польський ринок, що належить населенню трипільської культури.

«На 1-1,2 м вище залягання культурного шару трипільської культури лежало оце знамените мощення. Його досліджували: к.і.н. Ігор Старенький, Володимир Орищук, Ганна Ніколаєва, Вадим Гудима, Максим Рожик», – Павло Нечитайло назвав свою команду.

Щодо того, хто фінансово допоміг археологам, Павло Нечитайло пояснив, що є програма археологічних досліджень, яка фінансується з міського бюджету, а виконується фахівцями Інституту Археології.

Розділи: Суспільство

7 листопада

Інші дати
Народився Михайло Птуха
(1884, м. Остер, Чернігівська область - 1961) - визначний український статистик і демограф, організатор науки, засновник Інституту демографії АН УРСР.
Розгорнути
Народився Дмитро Багалій
(1857, м. Київ - 1932) - український історик і громадський діяч, академік. Автор праць з історії Слобідської, Лівобережної і Південної України ХIV - XVIII.
Розгорнути
Народився Нестор Махно
(1888, м.Гуляйполе, Запорізька область – 1934) — ватажок анархістського руху, керівник повстанських загонів в період Громадянської війни 1917—1923. Неперевершений тактик ведення партизанської війни, розробив новий вид військової техніки – тачанку.
Розгорнути
Народився Микола Вінграновський
(1936, м. Первомайськ, Миколаївська область - 2004) — український письменник, режисер, сценарист, актор. Автор збірок поезій «На срібнім березі», «Київ», «Любове, не прощавай!», збірок віршів та повістей для дітей.
«Ходімте в сад. Я покажу вам сад, Де на колінах яблуні спить вітер. А згорблений чумацький небоспад Освітлює пахучі очі квітів. Я покажу вам сливи на сучках, Що настромились, падаючи мовчки. Затисла груша в жовтих кулачках Смачного сонця лагідні жовточки.» (Микола Вінграновський)
Розгорнути