chrome firefox opera safari iexplorer

Президент не знає, що суддівська недоторканність існує?!

29 червня 2017 о 16:40

В черговий раз обґрунтовуючи необхідність скасування депутатської недоторканності, на урочистостях з нагоди Дня Конституції Президент України наголосив, що для того, аби позбавитись від цього, за його словами, «анахронізму», треба політичної волі від народних депутатів – раз і назавжди урівняти себе в правах з громадянами України. «Так само як ми зняли недоторканість з суддів», — сказав Порошенко...

Але суддівська недоторканність досі закріплена у Конституції України! Змінена лише ПРОЦЕДУРА позбавлення судді цієї недоторканності… 

Так, відповідно до зміненого тексту Конституції від 02.06.2016:

Стаття 126.

Незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України.

Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється.

Без згоди Вищої ради правосуддя суддю не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання судді під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку. 

А, відповідно до п. 5. ст. 131, «В Україні діє Вища рада правосуддя, яка… надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою».

Отож, якщо раніше право позбавляти суддів недоторканності мала Верховна Рада України, то зараз – Вища рада правосуддя!

Цікаво, хто писав текст виступу Президенту України і чому він досі не знає про ініційовані ним же зміни до Конституції у частині правосуддя, згідно з якими в Основному законі чорним по білому написано:  «Незалежність і НЕДОТОРКАННІСТЬ судді гарантуються Конституцією і законами України»?!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

 

Розділи: Політика

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути