chrome firefox opera safari iexplorer

Топ-10 цитат великого державника Богдана Хмельницького

18 листопада 2018 о 10:06
uaua.world

Богдан Хмельницький, обраний гетьманом у 1648 році, став уособленням вольового й мужнього глави держави, здатного знайти компроміс між різними верствами населення.

Біографія

Богдан Хмельницький народився у 1595 році в сім’ї чигиринського сотника, що відбувається з роду шляхтичів. В юнацькі роки майбутній гетьман прослухав курс граматики, поетики і риторики у львівському єзуїтському колегіумі. Крім рідної мови він володів польською, латинською, турецькою та французькою.

Зовсім молодим Хмельницький подався до лав козацького війська, де відразу ж проявив себе як хоробрий воїн.

В 1647 році Хмельницький почав підготовку народного повстання проти польського панування в Україні. Вже 9 лютого 1648 року козаки обрали Хмельницького першим гетьманом Запорізької Січі. У тому ж році під керівництвом Богдана розпочалася національно-визвольна війна українського народу.

Богдан Хмельницький увійшов у історію як видатний військовий і політичний діяч. Одним з його найбільших здобутків було те, що він зміг об’єднати різні верстви населення навколо ідеї національного визволення. Саме в ході національно-визвольної боротьби і здійснювався процес формування української державності.

Про Хмельницькому складені сотні пісень. У його честь названі міста і селища. Його ім’я прославлене в оповіданнях, повістях, фільмах, і, звичайно, овіяне легендами.

Цитати Богдана Хмельницького

Джерело: styler.rbc.ua

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути