chrome firefox opera safari iexplorer

8 фактів про Богдана Хмельницького

09 лютого 2016 о 16:00

Сьогодні, народився видатний український гетьман — Богдан Хмельницький. Презентуємо Вашій увазі — 8 невідомих широкому загалу, фактів з його життя і діяльності.

  1. За деявими відомостями, його батька, Михайла Хмельницького, було позбавлено шляхетства внаслідок баніції.
  2. Богдан Хмельницький втратив батька і потрапив у полон, внаслідок битви під Цецорою.
  3. Перебуваючи у турецькому полоні — знаходився біля командувача османського флоту, у якості перекладача.
  4. Отримав золоту шаблю за порятунок польського принца, майбутнього короля Владислава IV під час війни з Московією.
  5. Пережив значну кількість замахів, починаючи з того часу як він служив на польського короля, так і під час Національно-визвольної війни.
  6. Приймав участь у 30ти річній війні (1618—1648) на боці французської армії. За деякими даними — приймав участь у захопленні Дюнкерку.
  7. Був тричі одружений на Сомко Ганні, ГеленіЧаплинскій і Золотаренко Ганні.
  8. Існує дві версії, що сталось з тілом Богдана Хмельницького після його смерті За польською версією, руський воєвода Стефан Чарнецький 1664 року напав на Суботів, викопав домовину з тілом гетьмана, спалив і попіл вистрілив з гармати. Український варіант це припущення повністю відкидає, мовляв, тіло Богдана було перепоховано його старим другом Лавріном Капустою. Щоб не допустити нової наруги над його тілом, нове місце поховання знало дуже обмежене коло осіб, які в ході війн загинули. Вчені припускають, що ймовірним місцем перепоховання праху Хмельницького може бути «Семидубова гора» у с. Івківці, що неподалік Суботова. Доказів підтвердження обох версій поки що немає.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути