chrome firefox opera safari iexplorer

Україна має повчитися у Грузії в повазі до великих українців, — Томенко

27 липня 2011 о 11:09

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що Україна має вчитися у Грузії у питанні вшанування пам`яті великих українців. Про це він заявив під час робочого візиту до Грузії, повідомили у прес-службі ВР.

Віце-спікер відвідав у Сурамі музей Лесі Українки, школу імені Лесі Українки та поклав квіти до її пам`ятника. Заступник голови Верховної Ради передав останні видання творів поетеси, аудіоматеріали для вивчення української культури, мови та літератури.

Цьогоріч виповнюється 140 років з дня народження поетеси, а 1 серпня вшановується її пам`ять, оскільки саме цього дня Леся Українка пішла з життя. Останні дні вона провела у грузинському містечку Сурамі, де і померла.

За словами М.Томенка, складається парадоксальна ситуація, оскільки пам’ять до українських видатних діячів більше вшановують у Грузії, ніж в Україні, а тому Україна повинна вчитися у Грузії повазі до своїх великих українців.

Віце-спікер нагадав, що є автором постанови про відзначення 140-річчя з дня народження Лесі Українки. «Не дивлячись на прийняття цієї постанови, відзначення цієї дати відбулося в Житомирській, Волинській областях, натомість у Києві та на загальнонаціональному рівні відзначення практично не було», — сказав він.

Микола Томенко наголосив, що Грузія з великою повагою поставилася до Лесі Українки, і досі тривають заходи, пов’язані з річницею її народження. За його словами, школа у Сурамі оголосила 2011 рік роком Лесі Українки у Грузії.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути