chrome firefox opera safari iexplorer

“ЕтноЗима: Масляна на Буковині”

21 вересня 2010 о 11:08

17 лютого 2007 р., в с. Мигово Вижницького району Чернівецької області пройшла туристично-інформаційна акція «ЕтноЗима: Масляна на Буковині».
 
Дійство «ЕтноЗима» є продовженням зініційованої Миколою Томенком загальнонаціональної культурно-благодійної акції етнофестивалів, основна мета яких – відкрити для туристичного загалу Україну з її неповторними краєвидами та цікавою історією.
 
Учасники акції матимуть можливість ознайомитися зі спортивними, туристичними та відпочинковими можливостями Буковини, її традиціями та історією. Своєрідність місцевого колориту допоможе відчути також творчість відомих діячів культури, серед яких — заслужені артисти України Інеса Братущик та Орест Хома, заслужена артистка України Анжеліка Рудницька, гурт «От Вінта» та інші.
 
Акція проходитиме в Гірськолижно-туристичному комплексі «Мигово» за підтримки Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму та Фонду «Справедлива країна».
Микола Томенко, ініціатор акції:
 
«ЕтноЗима: Масляна на Буковині» є продовженням загальнонаціональної акції етнофестивалів, основна мета яких – відкрити та пізнати Україну з її неповторними краєвидами, цікавою історією та багатими туристичними і відпочинковими можливостями.  
У даному випадку хотів би посприяти відкриттю для туристичного загалу Буковини – мальовничого краю, що затишно розташувався у передгір’ях Карпат між річками Дністер і Прут, на кордоні із Румунією і Молдовою.
 
Природа подарувала Буковині унікальні можливості для багатопрофільного гірського туризму та пізнавально-оздоровчого відпочинку. Думаю, що за підтримки влади та бізнесу Буковина стане одним із центрів розвитку зимового відпочинку, а також зимових видів спорту.
 
Не можна оминути увагою і соціально-культурні та історичні традиції цього краю. Адже Буковина славиться всесвітньовідомими постатями, серед яких — письменники Ольга Кобилянська та Юрій Федькович, композитор Володимир Івасюк, співак Назарій Яремчук, актор і режисер Іван Миколайчук та багато інших визначних діячів культури і мистецтва.
 
Унікальні традиції та культура місцевого населення відобразилася у своєрідності буковинського фольклору, архітектури й ужиткового мистецтва, у загальній народній етиці доброзичливості. Тому сподіваюся, що акція «ЕтноЗима: Масляна на Буковині» приверне широку увагу до цього регіону не лише вітчизняних, а й іноземних туристів, а також сприятиме їх детальному ознайомленню з неповторним багатоманіттям української культури".

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути