chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині маланкуватимуть два дні

08 січня 2013 о 16:37

«Вашківецька Маланка» і «Маланка-фест» відбудуться 14 та 15 січня на Буковині.

14 січня у Вашківцях відбудеться другий фестиваль «Вашківецька Маланка», а 15 січня центром Чернівців пройдуть учасники «Маланка-фесту».

Участь у Маланці у Вашківцях візьмуть гості із сусідніх регіонів та колективи з Румунії, Білорусі та Росії, повідомив оргкомітет фестивалю.

Вашківецька Маланка – одне з найяскравіших свят перевтілення на Буковині та й у всій Україні. Найпопулярнішими темами для перевдягання стають відомі українські політики.

Щонайменше 600 учасників із різних районів Буковини та інших областей дивуватимуть своїм карнавальним дійством 15 січня на фестивалі Маланки у Чернівцях. Найчисленнішими будуть переможці минулорічних фестивалів: Вашківецька та Красноїльська Маланки.

Організатор «Маланка-фесту» Оксана ЛЕЛЮК повідомила, що фестиваль відбуватиметься у два етапи: спочатку відбудеться хода маланок, а потім виступ колективів на площі Філармонії на спеціально обладнаній сцені.

Програма фестивалю «Вашківецька Маланка»

11.00 – маланковий хід-карнавал, відкриття фестивалю;
12.00 – конкурс маланкових гуртів, окремих театралізованих персонажів;
13.00 – фестивальний концерт фольклорних колективів;
14.00 – маланкові ігрища у кутах міста;
15.00 – «купанка» перебраних;
17.00 – фестивальний концерт молодих виконавців та гостей свята, нагородження переможців. Запалення маланкової ватри, фестивальний феєрверк та дискотека.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути