chrome firefox opera safari iexplorer

У 12 тернопільських замках відновлять стару фортифікацію

08 жовтня 2010 о 19:09

12 замків Тернопільської області будуть охоплені програмою відновлення і розвитку фортифікаційних споруд, розрахованою до 2015 року. Про це заявив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк в інтерв`ю журналу «Профіль».

«Ми плануємо, що у програму ввійдуть ще вісім об`єктів. Розраховуємо, що до 2015 року ми однозначно повинні ці об`єкти відновити і створити єдину карту туристичних маршрутів нашими фортецями, замками і палацами», – розповів губернатор.

У Тернопільській області знаходиться третина усіх стародавніх фортифікаційних споруд, замків і палаців України. Фінансування програми відновлення здійснюватиметься за рахунок держави і місцевих ресурсів. «На реконструкцію будуть використані місцеві будматеріали, з яких, власне, і споруджувалися тут замки, причому їх місцева влада виділить безкоштовно», — підкреслив М.Цимбалюк.

Губернатор також розповів, що у Вишневецькому замку планується створити музей картин одного з найвідоміших художників України, уродженця Тернопільщини Івана Марчука. «Найближчим часом буде проведений бал, для участі в якому запросимо всіх, кому небайдужа доля цього прекрасного палацу, і хто готовий сприяти його відродженню. Звичайно, запросимо й Івана Марчука. Тоді і обговоримо всі питання: і про площі, де експонуватимуться полотна, і про апартаменти для Майстра і гостей замку, і про створення класів, в яких він би міг давати бажаючим свої уроки майстерності», – поділився планами тернопільський губернатор.

УНІАН

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути