chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві запроваджують «лікарняні каси»

08 листопада 2010 о 20:36

З нового року в лікарнях Києва запрацюють «лікарняні каси» — спрощений варіант медичного страхування. Це допоможе зробити столичну медицину доступною для пенсіонерів, малозабезпечених та приїжджих, кажуть у медзакладах. Члени спеціально створеної комісії з експертів (лікарі та чиновники мерії) днями затвердили перший пакет програми.

Щоб стати членом «лікарняної каси», потрібно вже в грудні прийти в будь-яку поліклініку і підписати договір, а потім справно платити по 30 гривень на місяць.

«За це член каси зможе «налікуватися» на 700 гривень на рік. Але ця сума лише спочатку буде така невелика, як тільки членів кас стане більше 10 тисяч, ця сума зросте до 1500 гривень», — розповів головний лікар міської лікарні № 1, що на Харківському шосе, 121, Ігор Чермак.

За його словами, спочатку в міській лікарні № 1 збиралися відкрити пробну касу, але потім у главку охорони здоров'я вирішили створити єдину мережу кас по місту, які запустять у всіх мед установах одночасно.

«Каси почнуть діяти вже з 1 січня. Вони допоможуть зробити столичну медицину доступною для пенсіонерів, малозабезпечених та приїжджих», — заявила начальник главку охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко. Внесок для малозабезпечених, пенсіонерів і студентів, за словами Чермака, складе 15 гривень.

«Приїжджі зможуть також підписати договір з касою, і лікуватися тут без хабарів і набагато дешевше, ніж у приватних клініках», — говорить Чермак.

Схема користування «лікарняною касою» виглядає наступним чином: якщо людина захворіла, вона повинна відразу ж зателефонувати за вказаним у договорі телефону лікаря-консультанта. Той у свою чергу порадить, в яку клініку звернутися і запише на зручний для пацієнта час. Як тільки лікар знайде те чи інше захворювання, пропише ліки. Їх можна буде забрати або в офісі каси, або їх видасть лікар, а гроші за них вирахує з рахунку пацієнта.

Ставши членом кас, людина можете розраховувати не тільки на «халявні» медикаменти, але й на безкоштовні УЗД, рентгени, аналізи будь-якої складності і стаціонарне лікування. Проте якщо лікування «з'їсть» більше грошей, передбачених договором, доплачувати доведеться зі своєї кишені (якщо менше, сума «згоряє»). Це дуже ймовірно, адже рахувати будуть виходячи з нинішніх розцінок на медпослуги в держклініках для тих, хто не прописаний.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути