chrome firefox opera safari iexplorer

На «розкрутку» Криму виділять 6 мільйонів гривень

07 грудня 2010 о 19:45

На «розкрутку» Криму та його конкурентоспроможність у наступному році кримська влада обіцяє виділити понад 6 млн. грн.

Як повідомив на прес-конференції заступник голови Ради міністрів АР Крим Георгій Псарьов, у Криму започаткована низка важливих проектів, які допоможуть розвитку регіону як туристичного центру Східної Європи.

Зокрема, це стосується розвитку залізничного руху, будівництва автодоріг, розвитку морських портів тощо.

«Перед міністерством курортів і туризму Криму поставлено завдання забезпечити економічний ефект у вигляді збільшення прибуткової частини бюджету АРК від курортної галузі на 50% впродовж 2011 р., а також збільшити кількість туристів на 15%. Кошти направлятимуть на розвиток інфраструктури курортних регіонів Криму», — наголосив високопосадовець.

Водночас він визнав, що українські туристи не поспішають відмовлятися від «турцій» та «єгиптів» на користь рідного Криму через недостатню кількість і якість пляжів.

І хоча Чорне море є одним з найбезпечніших і цілющих у світі (принаймні тут ви не ризикуєте бути покусаним акулою), та все ж кримській владі потрібно якомога швидше вирішувати екологічні проблеми на півострові.

Це стосується нераціонального розміщення побутових відходів, очистки стічних вод та загарбання з мовчазної згоди місцевої влади значних ділянок природо-заповідного фонду.

Так, цього літа на території таврського могильника на горі Кішка (Сімеїз), який вважається пам'яткою національного значення, почалося будівництво приватного житлового комплексу.

Ще одна новобудова стала причиною зникнення з екскурсійних маршрутів об'єктів у центрі Судака. Поруч з Генуезькою фортецею (на ділянці між вежами Лукіні Фієскі і Безіменною) два роки тому з'явилася огороджена ділянка і виріс приватний будинок.

Не менш кричущим є приклад знищення давніх печерних міст Челтер-Мармара і Шулдан, що біля села Тернівка в Шульській долині. Раніше крізь ці пам’ятки республіканського значення проходили всесоюзні туристичні маршрути, а тепер тут — церковні самозахоплення. Вигляд унікальних печерних комплексів ченці спотворили стінами, заборами, віконними і дверними рамами, зібраними з чого попало.

Майя Заховайко для «Рідної країни»

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі