chrome firefox opera safari iexplorer

ВР не заборонила приватизацію приміщень бібліотек

13 січня 2011 о 11:48

Парламентська більшість відмовилася ухвалювати в цілому Законопроект про внесення змін до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» (про заборону приватизації приміщень, де розміщаються бібліотеки, книгарні та державні видавництва) (р.н.5449).

Даний проект закону сьогодні підтримали лише 127 народних депутатів з необхідних 226.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, його основна мета — рятування тих державних книгарень, друкарень та видавництв, які ще залишилися і функціонують, однак стоять перед загрозою приватизації саме через їх майновий комплекс і земельні ділянки.

За даними Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, в країні функціонує менше 300 стаціонарних книгарень. Для порівняння, у Польщі їх три тисячі.

Ще гірша ситуація з державними друкарнями та видавництвами. Це наслідок того, що в Україні відбулася масова приватизація державних видавництв, книгарень та друкарень. Причому, робиться це без елементарних застережень, які діяли у тій самій Польщі, коли впродовж 10 років заборонялося перепрофілювання видавничих структур.

В Україні ж, на жаль, достатньо велика кількість прикладів, коли приватизовані книгарні, видавництва і друкарні перетворювалися новими власниками на розважальні чи офісні центри.

Законопроект про заборону приватизації приміщень, де розміщаються бібліотеки, книгарні та державні видавництва відправлений на повторне друге читання.

«Рідна країна»

11 квітня

Інші дати
Володимир Хоткевич
1913 – український фізик. Досліджував проблеми надпровідності, низькотемпературної металофізики. Ректор Харківського державного університету (1966–1975). Син письменника Гната Хоткевича.
Розгорнути
День пам'яті Северина Наливайка
(рік народження невідомий – 21 квітня 1597 страчений у Варшаві), козацький отаман, керівник антифеодального селянсько-козацького повстання 1594 – 1596 років в Речі Посполитій.
«Був молодий і гарний був на вроду, І жив і вмер, як личить козаку. За те, що він боровся за свободу, Його спалили в мідному бику». (Ліна Костенко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...