chrome firefox opera safari iexplorer

Чиновники «заробили» на книжках для бібліотек 10 мільйонів гривень

17 грудня 2010 о 01:08

Мова йде про про щорічну програму «Українська книга». Включені в програму видання друкуються за рахунок держбюджету, а потім безкоштовно передаються в бібліотеки.

Держкомтелерадіо говорять, що вартість видань для шкіл та бібліотек сильно завищували. Про це стало відомо після зміни керівництва відомства, коли нове начальство зайнялося проблемою «відкатів», які отримували його співробітники в процесі видання книг за державний кошт.

Зокрема, мова йде про щорічну програму «Українська книга». Включені в програму видання — художня, науково-популярна література, атласи та фотоальбоми — друкуються за рахунок держбюджету, а потім безкоштовно передаються в бібліотеки, школи та інші бюджетні організації.

Як вдалося з'ясувати, багато видавництв виставляли в заявці значно завищені ціни. Наприклад, при собівартості в 40 000 гривень ціна могла бути виставлена в 200 000 гривень. Різницю отримували чиновники, що курирували «Українську книгу».

«Держава втрачала на цьому приблизно 10 мільйонів гривень на рік», — заявив глава Громадської ради при Держкомтелерадіо Олександр Човган.

Наразі триває перевірка цих фактів Генпрокуратурою.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути