chrome firefox opera safari iexplorer

Пеня за житлово-комунальні борги зросте вдесятеро?

15 лютого 2011 о 00:02

У разі несвоєчасного розрахунку за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний буде сплачувати пеню у розмірі 0,1 відсотка від суми простроченого платежу.

Вона нараховуватиметься за кожний день прострочення, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу. Її нарахування розпочнеться з першого робочого дня — наступного за останнім днем граничного строку здійснення платежу за житлово-комунальні послуги.

Законопроект з такими пропозиціями щодо доповнення відповідальністю закону «Про житлово-комунальні послуги» розміщено на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Цей проект є наслідком скасування з 1 січня цього року заборони стягнення з громадян пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, яка діяла з 1996 року. До того часу пеню брали в розмірі 0,01 %.

Водночас у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який передбачає звільнення окремих категорій громадян від пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Так, від нарахування та стягнення пені пропонується звільнити громадян: перед якими існує заборгованість з виплати заробітної плати, пенсії, стипендії, іншої грошової виплати; дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць (сьогодні це — 894 гривні).

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути