chrome firefox opera safari iexplorer

Україна представить на Венеціанській бієнале унікальний вівтар

25 березня 2011 о 11:50

Україна представить на Венеціанській бієнале унікальний проект — вівтар, зібраний із дерев`яних яєць, які розписували громадяни з 30 країн.

Як пише журнал WEEKLY.UA, за рішенням Міністерства культури та туризму України, в національному павільйоні буде виставлено проект одеської художниці Оксани Мась. Це єдиний арт-фестиваль, де художники беруть участь від імені держави. Цього року він пройде з 4 червня по 27 листопада.

Художниця відтворює з розписних яєць частини Гентського вівтаря, який являє собою ікону, розміщену над престолом собору в бельгійському місті Генте. Вівтар складається з 24 панелей, на яких зображено 258 людських фігур. Гентський вівтар, створений братами Яном і Хубертом ван Ейками в 1432 році, вважається першим витвором мистецтва епохи Відродження. Леонардо да Вінчі, Мікеланджело були пізніше.

Для того, щоб відтворити вівтар повністю, художниці буде потрібно декілька років і 3 млн. 480 тис. дерев`яних яєць. Завершена копія вівтаря досягатиме 92 м у висоту й 134 м у ширину. На Венеціанській бієнале покажуть лише 10–12 фрагментів цієї роботи розміром 6 на 6 м.

http://www.segodnya.ua

Дерев`яні яйця для цього проекту виготовляють у Карпатах. Потім їх фарбують у потрібний колір і розсилають ченцям, в’язням, чиновникам і взагалі самим різним людям із трьох десятків країн. «Вони зображають на заготовках свої гріхи, звички й переваги — все те, чим вони замінили собі Бога», — розповіла О.Мась.

«Ніяких вимог до майстерності не існує. Малюють у жіночих колоніях, у чоловічій зоні, у монастирях, у прокуратурі й наркологічних реабілітаційних центрах. Малюють люди більше п`ятдесяти національностей із трьох десятків країн. Ми ледь не розорилися на поштових витратах. Сьогодні свій малюнок можна надіслати по Інтернету, а мої помічники в Одесі перенесуть його на яйце». Люди різних віросповідань — мусульмани, католики, кришнаїти — малюють однакові гріхи. Сповідь виявилася елементом, що об`єднав усіх.

Потім із розписаних таким чином яєць художниця збирає мозаїчну копію вівтаря.

У проект закладено витрати від 1 до 1,2 млн. євро. Півтора мільйона гривень, виділених державою, буде витрачено на оренду приміщення й технічні потреби.

Довідка

Венеціанська бієнале (Biennale di Venezia) — один із найпрестижніших форумів сучасного мистецтва. Вперше Україна взяла участь у ньому в 2001 році. Започатковано Бієнале було 19 квітня 1893 року, коли міська рада Венеції вирішила заснувати національну художню виставку, яка проходила б кожні два роки. Першу Венеціанську бієнале відкрили в 1895 році.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі