chrome firefox opera safari iexplorer

Василь Шкляр пише кіносценарій про Петлюру

28 березня 2011 о 17:33

Письменник Василь Шкляр на урочистій зустрічі, що відбулася 28 березня у Львівському національному університеті ім. І.Франка, повідомив, що пише кіносценарій та планує нову книгу.

Письменник розповів, що кіносценарій готується для режисера Олеся Янчука. Стрічка стосуватиметься останнього періоду життя Симона Петлюри, його перебування в Парижі та вбивство Головного отамана військ УНР агентом НКВС.

Також автор літературного бестселера повідомив, що хоче написати ще одну книгу – про отаманшу Марусю. Вона була родом з Житомирщини. Три її брата загинули за волю України (брати Соколовські Олекса, Дмитро та Василь). Четвертий брат не міг взяти до рук зброю, бо був священиком. Тому шаблю підхопила Олександра Соколовська. Вона вийшла на Дівич-гору, прийняла обітницю і взяла собі псевдо «Маруся».

Шкляр зауважує, що при слові «отаманша» ми собі уявляємо собі таку дебелу жінку. Хоча насправді Саші Соколовій, коли вона заступила братів, було 16 років. Письменник захоплюється її долею, каже, що в ній багато драматичних пригод і містики.

Додає, що є кілька версій про загибель Марусі, але відповідь закликає шукати в інтуїції творчості. Початок книги буде такий: «Тієї осені вдарили такі холоди, що вода в річках потекла повільніше».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути