chrome firefox opera safari iexplorer

30 квітня: це цікаво знати

30 квітня 2011 о 00:08

Два кольори мої два кольори
Оба на полотні, в душі моїй оба.
Два кольори мої два кольори:
Червоне то любов, а чорне то журба.
Дмитро Павличко.

30 квітня за григоріанським календарем 120 день року. До кінця року залишається 245 днів.

В останній день другого місяця весни хотілося б нагадати все те приємне, що подарував нам квітень. Найперше — це свято Благовіщення 7-го квітня, коли Бог благословив землю і всі рослини. По-друге, саме у квітні ми відзначали найбільше свято всіх народів, що сповідують християнство — Великдень, який цього року випав на 24 квітня. І, по-третє, квітень цього року виправдав свою назву, бо вже майже тиждень цвітуть абрикоси, а вечорами можна послухати солов'їні рулади.

За церковним календарем 30 квітня вшановують священномученика Симона, мучеників Аврелія і Ананія, преподобних Акакія, Зосима, Паїсія Київського, Олександра Свирського, мученика Адріана, святителя Агапіта.

Іменинниками 30 квітня є:
Семен, Андрій, Олександр, Акакій, Ананій.

30 квітня народились:
1848 — Олександра Єфименко, український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».

1885 — Олександр Федоровський, український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.

1920 — Микола Грінько, український радянський актор. Знаний багатьма поколіннями за роль тата Карло в фільмі-казці «Пригоди Буратіно».

Події 30 квітня:
1840 — петербурзький цензор П.Корсаков підписав квиток на видачу «Кобзаря» Т.Шевченка з друкарні Є.Фішера. День виходу в світ першого твору Кобзаря.

Це цікаво:
Українська міфологія: Вій

Вій, або шолудивий Буняк, – міфічна істота, яка схожа на старого дідугана з величезними бровами і густими довгими віями, що тягнуться аж до землі. Колись наші пращури вірили, що Вій живе під землею самітником і охороняє підземні скарби. Його погляд може не лише вбити людину, але й зруйнувати і провалити під землю цілі будинки. На їх місці утворюються озера і глибокі ями. Проте, без сторонньої допомоги Вій через свої густі вії та брові не може нікого побачити. Саме з цією істотою пов’язані повір’я про недобрі очі та зурочення, коли від недоброго погляду все гине і псується.

Чи знаєте ви, що:

Кохання схоже на кокаїн. Якщо зробити томографію мозку закоханої людини, можна помітити одну цікаву деталь: у неї будуть дуже сильно збуджені дві зони, що відповідають за так звану систему нагород. Вчені пояснюють це впливом підвищених доз дофаміну — речовини, яка зазвичай викликає почуття задоволення. Цікаво, що з такою силою ці зони мозку реагують тільки на кокаїн.

Кохання триває від 1,5 до 3 років. Тут є біологічний сенс: такий термін гарантував участь батька в перших, найважчих місяцях життя матері і дитини у наших предків. Однак, якщо виникають перешкоди, такі як невзаємність, розлука, сильна розбіжність в розкладах, — любов може тривати істотно довше.

Чоловіки люблять очима. У період закоханості у них активнішою стає зона кори великих півкуль, що відповідає за зір. Отже, не даремно говорять, що чоловіки люблять очима. У жінок активніша зона, пов’язана з пам’яттю: інстинкт запам’ятовує поведінку партнера за декілька тижнів, а потім аналізує отриману інформацію, щоб як слід зважити усі за і проти. У результаті, жінки набагато краще пам’ятають усі деталі першої фази роману.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути