chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві запустили годинник відліку часу до Євро-2012

09 червня 2011 о 09:16

8 червня в Києві розпочав роботу годинник зворотного відліку часу до початку чемпіонату з футболу Євро-2012.

Як повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації, годинник працюватиме цілодобово, нагадуючи киянам та гостям столиці, скільки часу залишилося до чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

«Саме 8 червня наступного літа ми будемо зустрічати гостей і уболівальників не тільки з європейських країн, а й з усього світу», — зазначив голова КМДА Олександр Попов.

Годинник — електронне табло 8 метрів завширшки і 2 метри заввишки — встановлений біля центрального входу до Київської міської державної адміністрації. Циферблат прямокутної форми показуватиме, скільки днів, годин і хвилин залишилося до початку турніру 8 червня 2012 року.

Загальна висота конструкції сягає шести метрів.

Столичний годинник є 13-тонною конструкцією з монолітним фундаментом. Монітор встановлений на майже триметровій опорі.

Також подібний годинник був запущений у Львові, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Є така добра традиція за рік до чемпіонату запускати годинники зворотного відліку. Це не нова традиція. Багато міст вже це роблять. Не тільки міста, але і УЄФА. Ми підтримали таку традицію. Вона, насправді, дає можливість мешканцям і туристам міста отримати додаткову туристичну атракцію, подивитися скільки залишилося часу до першого матчу, який відбудеться у 2012 році», – розповів директор департаменту «Євро-2012» Олег Засадний.

Висота львівського хронометру складає понад 2,5 м, вага – близько 300 кг. Конструкція є вандалостійкою та досить міцною.

У 2012 році на місці навколо годинника буде розміщена фан-зона, де відбуватиметься трансляція матчів чемпіонату Європи з футболу. Вона зможе розмістити понад 35 тисяч вболівальників.

 

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути