chrome firefox opera safari iexplorer

За рік до Євро-2012: блиск і злидні України

08 червня 2011 о 12:11

До офіційного старту Чемпіонату Європи з футболу, який прийматимуть Україна та Польща залишається 1 рік, повідомляє «Радіо Свобода».

Готовність України на рівні 80 відсотків, переконують українські можновладці. Так само оптимістично оцінюють підготовку до Євро-2012 і в УЄФА. Натомість українські експерти наголошують на неготовності української інфраструктури – особливо доріг та міського транспорту. Тим не менше, усі сторони погоджуються, що свято таки вдасться, насамперед завдяки гостинності українців.

Голова Київської міської адміністрації Олександр Попов запевнив, що в столиці, як головному приймаючому місті Євро-2012 в Україні, все йде по плану. Міський голова Києва пообіцяв відкрити НСК «Олімпійський» вже восени цього року.

Також міський голова обіцяє, що від Борисполя до станцій метро у Києві курсуватимуть 60 автобусів інтервалом в одну хвилину.

Щодо розміщення вболівальників, Олександр Попов запевнив, що проблем не буде. Вже зараз на період чемпіонату Європи в Києві заброньовано понад 6 тисяч номерів. До кінця поточного року в експлуатацію в столиці здадуть ще 8 готелів.

Щодо будівництва стадіонів, то на НСК «Олімпійський» у Києві та на стадіон у Львові планують витратити не більше ніж 700 мільйонів доларів, запевнив віце-Прем’єр-міністр України – міністр інфраструктури України Борис Колесніков. Вже зараз освоєні більшість із цих коштів, а темпи будівництва стадіонів не відстають від запланованого графіку, зазначив віце-прем’єр.

Натомість українські експерти не дуже оптимістично дивляться у майбутнє. Спортивний оглядач Ігор Мірошниченко називає Євро-2012 великою аферою насамперед проти українських громадян. Адже більшість обіцянок пов’язаних із покращенням інфраструктури до Євро-2012, на його думку, так поки що і не виконали.

«Українці так і не отримали якісних доріг. Навіть Південний міст у Києві, який буде головною дорогою з Борисполя у Київ, має таке покриття, як у країнах третього світу. Так само немає і не буде обіцяних автобанів, – зауважує Мірошниченко. – Я вже мовчу про громадський транспорт – всюди залишаються маршрутки, ніякого сервісу, немає кондиціонерів. Ми бачимо повний провал у плані підготовки до Євро-2012».

Тим часом в УЄФА кажуть, що вірять в Україну, що українцям таки вдасться провести справжнє свято – запорука успіху насамперед в гостинності українців.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути