chrome firefox opera safari iexplorer

Майже 20 пам`яток архітектури на Подолі реконструювали із порушенням

02 липня 2011 о 15:30

Майже 2 десятки пам`яток архітектури на Подолі — реконструювали із порушенням будівельних норм. Про це заявляють представники Спілки архітекторів. За проектом, на історичних будинках — мали б добудувати мансардні горища. Натомість — там виросли елітні багатоповерхівки.

Будинок на Хмельницького, 30 не впізнати, хочавін має охоронний номер, статус пам`ятки архітектури і захищений від перебудови. За проектом, там мали добудувати мансардне горище.

Столичний архітектор Георгій Духовичний — один із тих, хто вже не перший рік намагається достукатися до владних кабінетів. Каже, за останні роки в Києві за схожою схемою знищено десятки пам`яток. Лише на Подолі, під виглядом реконструкції перетворили на елітні  багатоповерхівки 18 об`єктів. Найбільш помітний — на вулиці Верхній Вал.

Георгій Духовичній: «Комерчески очень выгодная схема которая была разработана состояла в следуещем — периметр объекта делается среднеэтажным. Все равно значительно выше чем тут есть там было два этажа — вы увидите что творится там. А якобы в средине квартала там где якобы этого никто не видит, там можно практически любую этажность делать».

Господарі приміщення - українське представництво компанії «Лукойл» — від замовлення на реконструкцію відхрещуються. А от прес-служба Володимира Кличка, який мешкає за цією адресою і є замовником проекту  — на запит  відповіла - пам`ятку не зіпсували, а навпаки повернули їй  історичне обличчя.

У 2000-му році були проведені роботи, внаслідок яких мансарда будинку була відновлена згідно історичної довідки. Тобто будинку за адресою вул. Б. Хмельницього, 30/10 повернули історичне обличчя, зберігши його архітектурний профіль.

Про поверхи замість мансард знають і в столичному управлінні архітектури. Пояснюють — такі висотні надбудови на пам`ятках 19 століття цілком законні. Але в тому випадку, якщо цінну частину будівлі — наприклад, фасад, — не чіпають.

Для пересічних киян дізнатися, які будинки вважаються пам`ятками — таємниця за сімома замками. Публічність переліку історичних об`єктів  — лише на папері. Міська влада вже понад 10 років не оголошує реальний список цінних будинків. Відтак, відслідкувати їхню кількість стає дедалі важче.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути