chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти зменшило держзамовлення ЛНУ ім. Франка. Там очікують значних скорочень

08 липня 2011 о 17:28

Одному з найстаріших вишів країни – 350-річному Львівському національному університету Франка – суттєво «обрізали» державне замовлення на підготовку фахівців за всіма «стратегічними» спеціальностями – через це на деяких факультетах доведеться звільнити половину викладачів.

Скорочення торкнулося не лише економічних і правових спеціальностей, про що заявляв міністр освіти Дмитро Табачник у грудні минулого року, а й тих, котрі Міносвіти обіцяло не скорочувати, а додавати – хімія, біологія, геологія, географія, комп’ютерні науки. Так, на 36% «зрізали» бюджетні місця факультету природничих наук, на третинукомп’ютерні науки і історію, на 50% зменшили замовлення на культурологів і книгознавців, журналістів і політологів.

У МОНМС взагалі прибрали держзамовлення на підготовку хореографів, для котрих викладав Олег Петрик – заслужений артист України і соліст балету Львівського національного академічного театру опери та балету.

Майже на половину обрізали один з найпотужніших факультетів правознавства, який представляє одну з чотирьох юридичних шкіл країни, і більш як на половину «різанули» економістів, причім на 100% зрізали маркетологів та бакалаврів з економіки підприємства.

Загалом бюджетних місць у виші поменшало на 20,5% для денного навчання і на 55% для заочного, при обіцяних МОНМС 10–15%.

В університеті очікують, що, враховуючи цю ситуацію, доведеться звільнити половину викладачів юридичного, економічного факультетів, факультету політології та факультету мистецтв. Закриватимуться цілі кафедри.

Міносвіти не оприлюднило цифри державного замовлення для кожного окремого університету.

Лише одиниці вишів «вибили» ці цифри з адміністрації МОН та опублікували їх. Тому порівнювали з грандовим університетом Шевченка, де приблизно такий же набір спеціальностей. Тут держзамовлення на підготовку бакалаврів «впало» на 17,9% – з 2515 до 2065 місць. При цьому правознавців тут замовили приблизно на 18% менше, ніж торік, факультет природничих наук «обрізали» на 16,7%, історію на чверть, економіку на 10%. Тобто всі стратегічні напрями, на котрі досі найбільший попит абітурієнтів, а отже, і прибутки від цього теж більші, в столичному виші постраждали менше, ніж у львівському, але так само були «обрізані» хіміки, біологи, географи і геологи, чого МОНМС обіцяло не робити.

За яким принципом розподілялися бюджетні місця в університетах і чому міністр освіти Дмитро Табачник, попри обіцянки не чіпати природничі, математичні і комп’ютерні напрями, скоротив їх – не відомо. Жодних критеріїв поділу Міністерство освіти не має.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини освіти Освічена

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути