chrome firefox opera safari iexplorer

Традиційний Петрівський ярмарок провели у Чернівцях

11 липня 2011 о 09:33

Його історія розпочалася 225 років потому, коли Ярмарок започаткували на честь святих апостолів Петра і Павла. Після тривалого забуття чотирнадцять років тому традиція була відроджена.

Щороку Петрівський ярмарок у Чернівцях розпочинають так само, як і понад два століття тому. Із ратуші виносять міський й державний стяги - і урочисто несуть їх до місця торжища.

Зустрічають прийдешніх – щедрим буковинським частуванням. Між тим, на майданчиках вже ярмаркують: торговці виставили найрізноманітніший крам. Поруч – народні умільці демонструють свої вміння. Які вироби можна створити на бабусиному верстаті, якому півсотні років, показує охочим пані Євдокія.

Поруч розташоване - весільне містечко. Тут не лише можна приміряти шлюбне вбраня — для потенційних наречених приготували безліч розваг. Зокрема, вони кидатимуть на дальність весільні букети й долатимуть п'ятидесятиметрівку у весільних сукнях.

Ще однією новинкою на ярмарку стало частування від місцевих народних обранців. Депутати міськради дивували гостей власноруч звареним борщем.

Близько тисячі учасників ярмаркували у Чернівцях. А гостей на свято зібралося у кілька разів більше. Тож, у місті вже замислилися - наступного року потрібно шукати для Петрівського ярмарку більший майдан.

Джерело: 5 канал
Розділи: Культурна Традиції

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути