chrome firefox opera safari iexplorer

Цього року в Україні буде багато грибів і дешевих кавунів

05 липня 2011 о 09:03

Експерти агроринку прогнозують, що цього року через рясні дощі буде істотно зіпсовано врожай ягід, але на українців чекають дешеві абрикоси, дині, кавуни і багато грибів.

«На жаль, через негоду практично пропав урожай малини — вона стала водянистою (тобто, практично нетранспортабельною) або обсипалася, тому ціни на ягоду будуть не нижче 30-35 гривень за кіло», — розповів«Сегодня» представник проекту МФК з розвитку овочівництва в Україні Федір Рибалко.

За його словами, також буде дорогою і смородина – не дешевше 25-30 гривень за кілограм. Дорого обійдеться і хороша вишня — до 20 грн/кг, адже, як пояснив Рибалко, від дощів вона втратила товарний вигляд: плоди потріскалися.

З ним згоден і експерт агроринку Микола Верницький, який додав, що городянам дешеві ягоди і фрукти треба шукати в глибинці, у бабусь, там вони, до речі, і екологічно чистіші, хоча і не такі гарні, адже виросли без хімікатів.

Зате українці зможуть поласувати дешевими абрикосами, кавунами та динями, і аж до самої зими недорогими залишатимуться яблука та груші.

За словами Рибалка, з дня на день на українських ринках з'являться дешеві абрикоси — від 5-7 грн за кг дрібних до 12 грн — за вирощені в присадибних господарствах (зараз ціни близько 20-25 грн/кг).

Аналітик консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник також прогнозує гарний врожай кавунів і динь, ціни на них будуть нижчими, ніж минулого року. До вересня — до 1,5-2 грн/кг на кавун і не вище 3 грн на диню (торік ціна була близько 5 грн за кг).

А ось з яблуками не все так райдужно, вважає Колесник, адже на Київщині урожай буде невисоким (яблука дають рясний урожай раз на два роки, і 2010-й як раз був врожайним), всі сподівання на інші регіони: Вінниччину, Черкащину.

Але в будь-якому випадку яблука восени подешевшають приблизно вдвічі — менше 10 грн за кг.

Крім того, завдяки погоді, вже через два тижні підуть у ріст гриби. Гарний грибний урожай очікується до кінця липня в лісах Полісся і Карпатах.

До речі, за прогнозами Укргідрометцентру, короткочасні опади триватимуть до кінця цього тижня, потім в Україну знову повернеться суха погода і спека.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути