chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї історії Тустані відтворили макет фортеці

29 липня 2011 о 10:00

До проведення шостого фестивалю середньовічної культури «Ту Стань!» на Львівщині у музеї історико-культурного заповідника «Тустань» представлять макет 1:100 славнозвісної Тустанської фортеці п’ятого періоду.

Про це 28 липня на прес-конференції повідомив директор історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко.

За його словами, в музеї представлено в макеті всі скелі, багатоповерхову структуру фортеці, збільшену вежу, в’їздні ворота. «Зроблена велика робота. Це все вдалося зробити за кошти міні-гранту США. Складність виконання роботи полягає в тому, що скелі геометрично неправильної форми, мають складну конфігурацію. У Львові ніхто дотепер не робив макетів, які вимагали відтворення складних форм скельних об'ємів та детальної проробки пазів — слідів дерев’яної забудови», — зазначив Василь Рожко.

Він також додав, що у вхідний квиток на фестиваль, входить також вартість вхідного квитка в Музей історії Тустані.

Нагадаємо, 5-7 серпня у с. Урич, що на Львівщині, вшосте пройде Фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!», який із традиційного вересня «переїхав» у серпень. Цього року фестиваль запропонує все більше лицарських ігор, середньовічних змагань та лазерне шоу-історію, що розповідатиме про героїчне минуле Тустані, про саму фортецю, її символи і проектуватиметься на скелю та ліс під нею.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути