chrome firefox opera safari iexplorer

У Москві ніхто не захотів навчатися в «українських класах»

24 серпня 2011 о 13:59

У Москві не відкриватимуться українські класи з 1 вересня через відсутність школярів.

Про це сьогодні на прес-конференції в Москві сказав міністр уряду Москви, керівник департаменту освіти російської столиці Ісаак Калина.

«Ми готові відкрити класи з будь-якою мовою (навчання) коли є відповідні заяви від батьків», — сказав І.Калина.
Відповідаючи на уточнююче запитання УНІАН, чи є такі заяви, він негативно похитав головою.

Водночас, він зазначив, що зараз йде підготовка до проведення днів освіти України в РФ, яке заплановане на вересень цього року.

При цьому І.Калина повідомив, що в Москві є школи з етнокультурним компонентом.

За його словами, такі школи відкривалися з метою поступової адаптації інтеграції людей певної культури в культуру міста Москви.

«Не всім школам вдалося утриматися в цьому завданні. Іноді з`явилося інше – якраз навпаки, якесь відгородження дітей певної культури від культури міста Москва», — сказав І.Калина.

За його словами, зараз влада прагне «поправити колективи цих шкіл».

Як повідомлялося, 4 червня міністр освіти та науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник повідомив, що розраховує, що перші українські класи в гімназіях Москви і Санкт-Петербурга відкриються 1 вересня цього року.

За словами Д.Табачника, велися переговори з департаментами освіти двох російських міст, щоб визначити авторитетні гімназії для відкриття українських класів.

«Ми вирішили почати з цього, адже вирішення питання з пошуком окремої будівлі в центрі міста може зайняти багато часу, а так ми можемо почати вже 1 вересня», — сказав Д.Табачник.

3 червня міністр освіти та науки РФ Андрій Фурсенко заявив, що його відомство підтримує створення українських гімназій в Москві та Санкт-Петербурзі.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути