chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада може заборонити комісію у банкоматах

09 серпня 2011 о 10:01

Комісію за зняття грошей через банкомати можуть скасувати на законодавчому рівні. Про це пише ТСН.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект народного депутата Андрія Шевченка про заборону банківської комісії при знятті готівки з банкомату.

«Норми закону України „Про банки і банківську діяльність“ в діючій редакції не регулюють встановлення комісії при знятті засобів через банкомат.

Залежно від банку комісія за одну транзакцію становить до 1,5% від суми знятих коштів. Економічна доцільність такої комісії необґрунтована і часто виглядає сумнівною», — відмітив він в пояснювальній записці до документу.

Депутат вважає, що відміна комісії значно підвищить у населення мотивацію користуватися банківськими картами і електронними рахунками. При цьому автор законодавчої ініціативи посилається на досвід Швеції, Ірландії і Нідерландів, де, з його слів, така комісія обмежена або заборонена.

Нагадаємо, станом на червень загальна кількість активних платіжних карток в Україні склала 32,066 мільйона штук, повідомили у Нацбанку.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути