chrome firefox opera safari iexplorer

На Вінниччині пройшов 5-й фестиваль борщу

23 вересня 2011 о 10:32

Фестиваль борщу вп'яте влаштували на Вінниччині. Цьогоріч у вмінні готувати цю страву змагалися господині з трьох областей України. Вони презентували понад 50 різновидів українського борщу.

Ганна Літвин на свою велику родину — борщ варить щодня. Каже, готує цю страву у 8-літровому казані і тільки на плиті. Інгридієнти вкидає — строго по порядку. А щоби борщ вийшов смачний - перед початком куховарства завжди молиться.

Ганна Літвин, учасниця фестивалю: "Варю та й переживаю, та й кажу: «Божичку допоможи, Мати Божа допоможи, щоб був самий лучший».

Варитимуть борщі на фестивалі більше двохсот господинь. Обов'язковою умовою було скласти про страву пісню.

З квасолею та бобами, з грибами та квашеним буряком, пісні та з м'ясом. Усі борщі могли скуштувати й оцінити гості фестивалю. А тим часом господині діляться секретами приготування.

Оксана Літинська, учасниця фестивалю: "Наш борщ особливий, він приготовлений з любов'ю, і він головне, що без ГМО. В наш борщ входять всі натуральні компоненти. Це такі, як, ось бачите, м'ясо качки, нашої домашньої, і подивіться, яка велика, гарна квасоля, яка росте на нашому городі, і які гарні буряки квашені тут..."

Народознавці кажуть — українському борщу вже понад 1000 років. Ще наші далекі пращури готували кілька видів цієї страви. Був борщ зимовий, був на спеку. Вчені-етнографи стверджують — ще ті, давні борщі налічували не менш, як 20 інгредієнтів, тому й вважалися не лише поживними, а й цілющими.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути