chrome firefox opera safari iexplorer

На Вінниччині пройшов 5-й фестиваль борщу

23 вересня 2011 о 10:32

Фестиваль борщу вп'яте влаштували на Вінниччині. Цьогоріч у вмінні готувати цю страву змагалися господині з трьох областей України. Вони презентували понад 50 різновидів українського борщу.

Ганна Літвин на свою велику родину — борщ варить щодня. Каже, готує цю страву у 8-літровому казані і тільки на плиті. Інгридієнти вкидає — строго по порядку. А щоби борщ вийшов смачний - перед початком куховарства завжди молиться.

Ганна Літвин, учасниця фестивалю: "Варю та й переживаю, та й кажу: «Божичку допоможи, Мати Божа допоможи, щоб був самий лучший».

Варитимуть борщі на фестивалі більше двохсот господинь. Обов'язковою умовою було скласти про страву пісню.

З квасолею та бобами, з грибами та квашеним буряком, пісні та з м'ясом. Усі борщі могли скуштувати й оцінити гості фестивалю. А тим часом господині діляться секретами приготування.

Оксана Літинська, учасниця фестивалю: "Наш борщ особливий, він приготовлений з любов'ю, і він головне, що без ГМО. В наш борщ входять всі натуральні компоненти. Це такі, як, ось бачите, м'ясо качки, нашої домашньої, і подивіться, яка велика, гарна квасоля, яка росте на нашому городі, і які гарні буряки квашені тут..."

Народознавці кажуть — українському борщу вже понад 1000 років. Ще наші далекі пращури готували кілька видів цієї страви. Був борщ зимовий, був на спеку. Вчені-етнографи стверджують — ще ті, давні борщі налічували не менш, як 20 інгредієнтів, тому й вважалися не лише поживними, а й цілющими.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути