chrome firefox opera safari iexplorer

У Запоріжжі пройшов лицарский турнір «Сталеві пороги»

26 вересня 2011 о 09:21

«Сталеві пороги» зібрали понад двісті реконструкторів історичного бою зі всієї України. Міський парк культури наповнився людьми у вбранні минулих епох, брязкотом зброї та обладунків.

Молоді лицарі Дмитро і Роман приїхали із Дніпропетровська. Там, в історичному клубі «Еспада», вони настільки вжилися у роль іспанських лицарів XV століття, що вважають 30-кілограмові металеві лати дуже зручною амуніцією.

А надійний захист лицарю дуже потрібен. Мечі затуплені, але й при цьому жоден бій не обходиться без забоїв та синців. І хоча бійці на труднощі не скаржаться, кажуть, приємного мало, коли добряче зацідять мечем по шолому.

На турнірі є представники різних епох. Сергій Крючин із друзями реконструює у мелітопольському клубі «Великий степ» життя скіфів. За давніми зображеннями пошили скіфський одяг, виготовили зброю. Зокрема – бронзовий меч-акінак, яким воювали скіфи.

Організатори заходу кажуть - інтерес до турніру зростає щороку. Щоразу на них приїздить дедалі більше людей.

Кращі бійці запорізького турніру увійдуть до збірної України, яка братиме участь у неофіційному чемпіонаті світу – Битві Націй-2012. Вона відбудеться у травні наступного року в Хотинській фортеці.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути