chrome firefox opera safari iexplorer

У вересні з'явились перші новорічні пропозиції

06 жовтня 2011 о 09:09

Якщо ви маєте намір святкувати Новий рік-2012 не вдома, варто поспішати із бронюванням готелів та купівлею путівок.

Чим раніше визначитеся, тим дешевше обійдеться святковий відпочинок — знижки можуть сягати 15%. ТСН.uaпоцікавився, у яку суму виллється святкування новорічно-різдвяних свят поза домом.

За 120 євро – до Австрії чи за 160 євро – до Польщі

Для тих, хто хоче відсвяткувати Новий рік недорого, але в Європі, пропозицій вистачає. Приміром, на сайті «АккордТур» купа автобусних турів на Новий рік. Найдешевший – до Австрії, вартістю від 120 євро. Щоправда, за три дні, на які розраховано тур, включно з дорогою, ви мало що побачите та дуже втомитесь від переїздів, утім похвалитися перед колегами принаймні зможете.

Отже, за ці гроші турфірма вам гарантує трансфер зі Львова автобусом (до Львова квиток треба купувати самостійно) і у зворотній бік, екскурсію Львовом, поселення у 2-3-зіркових готелях, де передбачені сніданки. Та в принципі і все. Обідати та вечеряти, а також платити за додаткові екскурсії (15-60 євро) та сплачувати консульський збір (35 євро) доведеться за власний рахунок. Або – відмовитися від екскурсій та взяти із собою «мівіну» та консерви, як часто роблять наші туристи, які хочуть зекономити. Колективний новорічний стіл та святкову програму для всіх бажаючих організують за 135 євро. Або ж – своє шампанське та ікра, у своєму номері, знову ж таки, за свої гроші.

Від 160 євро (якщо бронювати більше, ніж за два місяці), можна придбати нетривалий автобусний тур до Польщі та до Чехії. Утім витрати на візу, на екскурсії та на харчування — це ще мінімум стільки ж (все залежить від вашого апетиту, але мінімальна вартість обіду в Європі – 15-20 євро).

Новий рік у романтичному Парижі чи розпусному Амстердамі коштуватиме вам мінімум 500-700 євро. Це якщо автобусом. Авіатури значно дорожчі. Приміром, до Будапешту злітати на п'ять днів у період новорічно-різдвяних свят коштує від 1000—1200 євро.

Новий рік на пляжі – від 1300 доларів за двох

Попри розповсюджену думку про те, що Новий рік має бути зі снігом і салатом олів'є, багато хто все ж таки вирішує перенестися на період свят у літо. Ну, принаймні, туди, де плюсова температура і море. Так, приміром, на сайті компанії «Сеть магазинов горящих путевок» пропонується багато варіантів відпочинку у Туреччині на Новий рік. Щоправда, вартість тижневого туру буде на 20-30% вищою за звичайну. Скоріш за все ви не скупаєтеся в морі, бо все ж таки тамтешній клімат не надто відрізняється від кримського, а надворі – не літо. Утім, хоча б морським повітрям подихаєте. Так, у 3-зірковому готелі турецького курорту Аланія зустріти Новий рік ви зможете за 1,3-1,4 тисячі доларів (за двох) і вище. Щоправда, за саму святкову вечерю доведеться викласти ще пару сотень доларів. Та це за бажанням.

Приблизно така сама ситуація і з Єгиптом. Щоправда, на відміну від Туреччини, у Єгипті ще можна і засмагнути, і в море пірнути, на щастя, температура у цей період часу — 20-25 градусів – дозволяє. Тижневий відпочинок у «середненькому» готельчику єгипетського курорту Шарм-ель-Шейх, як свідчить прайс-лист туркомпанії «Сеть магазинов горящих путевок» – також від 1300 доларів на двох. Відповідно, як і в Туреччині доплачувати потрібно буде за святкову новорічну вечерю – сума у кожному готелі різна.

У гості до Санти – за 500 євро

Турагенція «Східтур» пропонує тур до Лапландії (Фінляндії) – «батьківщини» Санти. 8-денна автобусна новорічна подорож обійдеться у близько 520 євро, тоді як зазвичай, не у період свят, цей самий тур коштує 333 євро. Аби відвідати усі запропоновані екскурсії вам знадобиться ще приблизно 300 євро на особу. Аналогічний тур, але з авіаперельотом пропонує турагенція «Мансана» від 1000 євро.

А ось туристична фірма «Феєрія» серед іншого пропонує на Новий рік вирушити у «бюджетний» автобусний тур «Скандинавська казка» за 745 доларів. Ви зможете побачити Варшаву, Копенгаген, Стокгольм, Осло, а також зимову столицю Норвегії – місто Ліллехаммер. Утім, доплачувати доведеться не лише за консульській збір, екскурсії та святковий стіл, а ще й за кілька ночей на поромі. Тож реально ви заплатите чи не вдвічі більше від зазначеної суми.

Гори та острови: дорого і сердито

Тим, хто не шкодує гроші на святкування Нового року, обирати є з чого. Справжній гірськолижний відпочинок обіцяє турагенція «Мансана»: 10-денний авіатур до Австрії від цієї компанії коштуватиме вам 1300—2000 євро. У Lucky travel пропонують гірськолижні тури до Швейцарії від 3 тисяч євро на особу.

Новий рік на островах – також не дешеве задоволення. Відсвяткувати на Балі пропонує, приміром, турфірма «Мансана». Двотижневий святковий відпочинок на Балі з цією компанією коштуватиме вам 2,5-3 тисячі доларів (з перельотом). На острові Маврикій – 1,5-9 тисяч доларів за одну особу. 10 днів на Мальдівах у новорічний період обійдуться вам в середньому у 4-5 тисяч «зелених».

Карпати – від 800 гривень за добу

Для тих, хто все-таки не любить сидіти вдома, але принципово хоче святкувати в межах України, Карпати відкривають свої обійми. Забронювати номери у готелях на карпатських курортах на грудень можна, але ще не всі сформулювали цінову пропозицію на зимовий сезон. Приміром, поки що у більшості готелів Яремчі номер напів-люкс коштує 300-400 гривень зі сніданком. Це якщо заїжджати у жовтні чи листопаді. А ось вже з кінця грудня сніданок пропонуватимуть за окрему плату, та й за той самий номер проситимуть від 800 гривень за добу, попереджають у готелях. Так саме було і торік. Удвічі завищені ціни діятимуть на період свят, а вже з кінця січня відпочити можна за менші гроші.

Багато хто з туристів воліє особисто бронювати місця в готелях та їхати туди самостійно, аби не зв'язуватися з турфірмами-посередниками. У будь-якому разі новорічний чи різдвяний відпочинок в Яремчі (три-чотири ночі) обійдеться вам на двох не менше як у 3,5-4 тисячі гривень – з дорогою і харчуванням, але без лиж. На це задоволення доведеться витратити від кількох сотень до кількох тисяч гривень, в залежності від того, чи потрібен вам інструктор. Якщо хочете дешевше – відправляйтеся до менш «розкручених» курортних містечок. Щоправда, без машини, дістатися до них буде важкувато.

Готовий триденний тур до Закарпаття від турфірми коштуватиме в середньому 1,5 тисяч гривень, та до Львова все одно доведеться добиратися самостійно (квиток в один бік коштує близько 150 гривень). І за кожну екскурсію (від 150 грн) та харчування сплачуватимете також самі. Тож все разом коштуватиме близько 3 тисяч гривень з однієї людини. Якщо їдете не власним транспортом, варто також потурбуватися про завчасну купівлю квитків у напрямку Західної України. Їх починають продавати за 45 діб до дати виїзду, тобто в середині листопада вже можна починати купувати.

Тож, обирайте, відповідно до можливостей вашого гаманця.