chrome firefox opera safari iexplorer

Острозька академія перевидасть «Книгу про єдину віру»

21 листопада 2011 о 15:48

В Острозькій академії готується до друку перевидання «Книги про єдину віру» Василя Суразького, яка побачила світ 1598 року. Про це повідомляє сайт академії.

За словами професора Петра Кралюка, це одна з найцікавіших пам’яток релігійно-філософської думки України кінця XVI ст. Ця книга справила помітний вплив на відомого українського полеміста Івана Вишенського, із яким очевидно Василь Суразький був знайомий.

Утім, «Книга про єдину віру» була незаслужено забута і тепер мало хто з дослідників звертається до неї. Вчені Острозької академії на основі аналізу тексту цього твору прийшли до висновку, що Василь Суразький намагався виробляти богословську та філософську термінології. Навіть окремі цитати з Острозької Біблії, які наводяться в «Книзі про єдину віру» перекладалися зі старослов’янської на тогочасну українську мову.

Планується, що книга Василя Суразького з відповідними науковими коментарями та передмовою побачить світ наприкінці нинішнього року.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути