chrome firefox opera safari iexplorer

У Херсоні до Дня Соборності відкрили дошку «Українській Хаті»

23 січня 2012 о 09:31

Мешканці Херсона відзначили День Соборності не лише традиційним покладанням квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку, а й відкриттям нової меморіальної дошки.

Зокрема, як пише «Український Херсон», попри мокрий сніг та сильний вітер, на перехресті вулиць Суворова та Комунарів зібралось чимало херсонців.

Новий пам'ятний знак присвячений першому у Херсоні українському суспільно-політичному товариству «Українська Хата». Ця організація, у 1917 році, за дуже короткий час об'єднала та згуртувала херсонців.

«Український рух став впливовим та значним. Навіть тогочасний міський голова Євген Яковенко вступив до лав товариства. Члени організації провели першу в історії міста політичну маніфестацію під жовто-блакитними прапорами; заснували власні кооперативи, налагодили випуск української газети, відкрили українські шкільні класи, дитячі садочки, книгарні та курси з української мови та історії», — відзначили у благодійній ініціативі «Героїка».

У 1918 році товариство «Українська Хата» було реорганізовано у «Просвіту».

Меморіальну дошку встановлено представниками «Героїки» за сприяння депутатів Херсонської міської ради Станіслава Трошина, Віктора Гаврилюка, Миколи Халупенка.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути