chrome firefox opera safari iexplorer

У Рівному започаткували творчі зустрічі освітян

18 січня 2012 о 11:18

Керівник комунальної установи «Рівненський міський методичний кабінет», заслужений працівник освіти України Олеся Пасічник започаткувала цикл творчих зустрічей освітян міста із цікавими та успішними в обраній галузі людьми.

Про це «Рідній країні» повідомили організатори цього просвітницького проекту.

Перша зустріч відбулася 17 січня, у музеї освіти м. Рівного. Гостем став кандидат історичних наук, викладач кафедри релігієзнавства Національного університету «Острозька академія» Михайло Якубович.

Під час круглого столу обговорювалася проблематика вивчення сакральних текстів (Біблію, Корану та Вед) у загальноосвітній школі та україномовний переклад Корану, здійснений Михайлом Якубовичем.

Питання вивчення у курсі загальноосвітньої школи сакральних текстів уже не вперше цікавить освітян. Активними учасниками обговорення стали вчителі зарубіжної літератури та християнської етики, які вивчають на уроках тексти Біблії, Корану, Вед зі старшокласниками.

Учителів турбує певна обмеженість шкільної програми із зарубіжної літератури, яка на вивчення вказаних текстів відводить всього одну годину. Звісно, що повноцінно донести до дитячого розуміння глибинні проблеми того чи іншого віроповчального тексту за такий час доволі складно. Іншим аспектом є відносно невеликий пласт науково обґрунтованої допоміжної літератури, яка слугує належним підґрунтям для самого вчителя.

Освітяни сподіваються, що подібні творчі зустрічі дадуть змогу краще поєднати теоретичний та практичний підходи до справи, а відтак, українські освітні технології можуть котуватися на міжнародному рівні.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути