chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові письменники дискутуватимуть про літературу і політику

27 лютого 2012 о 12:32

1 березня у Львівському відділенні Національної спілки письменників України відбудеться чергове засідання творчо-дискусійного клубу «Література і політика».

Як розповів ЗІКу засновник дискусійного клубу публіцист і письменник Богдан Залізняк, на засіданнях дискусійного клубу крізь призму літератури ми обговорюємо те, що діється в Україні.

Цього разу у нас буде обговорення твору Ліни Костенко « Записки українського самашедшего...». Я телефонував до дочки Ліни Костенко Оксани Пахльовської і казав, що ми не будемо обговорювати сам твір, а крізь призму твору Ліни Костенко ми поговоримо про сучасну Україну – те, що ми маємо.

Перше засідання дискусійного клубу ми розпочали із Володимира Винниченка – те, що було, про Україну початку двадцятого століття. Під час чергового засідання ми поговоримо про сучасну Україну. Далі на черговому засіданні крізь твір Юрія Щербака «Час смертохристів» – ми поговоримо про наше майбутнє, про те, що нас чекає, що чекає нашу Україну.

Що обговорюватимемо на наступних засіданнях – будемо бачити. Як розповідає Богдан Залізняк, «у мене запитував почесний голова нашої Львівської Спілки Роман Іваничук – чому ви не берете наших львівських письменників. Думаю, що з часом візьмемося за львівських письменників».

До участі у дискусійному клубу запрошують письменників, студентів, викладачів. Ще як зазначає Богдан Залізняк, хочемо, щоб приходила молодь. Думаю, що з часом у нас буде багато учасників.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути