chrome firefox opera safari iexplorer

Україна пасе задніх у черговому світовому рейтингу

17 лютого 2012 о 14:47

У рейтингу Міжнародної організації праці Україна за рівнем продуктивності знаходиться на 88-у місці із 121 можливих.

Відсталішими за Україну виявились лише 19 африканських країн та декілька не дуже розвинутих азіатських країн.

Причиною усіх цих негативних тенденцій, на думку експертів, є застаріле обладнання на підприємствах, небажання компаній-монополістів інвестувати кошти у модернізацію та відсутність здорової конкуренції, пише «Кореспондент».

«У монополістів немає причин вкладатися у нові технології, оскільки та сама робота може бути виконана більшою кількістю працівників з низькою зарплатою»,- пояснив президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Однією із найвідсталіших галузей промисловості країни є металургія. Саме ця галузь є підконтрольною декільком мультимільйонерам і приносить в економіку найбільшу валютну виручку.

Одночасно із цим, технологічне оснащення сектора є чи не найгіршим. Так, у розвинутих країнах, один працівник за рів виплавляє 575 тонн сталі, а в Україні — 198. Тобто для виплавки кожної тони сталі потрібно у чотири рази більше робочих рук. Відповідно до цього складається і розмір зарплати.

Схожа ситуація і в аграрному секторі. «У Європі фермерством займається лише 2% громадян, які годують решту 98%. В Україні ж на полях працюють 10% громадян. Тобто за кордоном 1 трактор робить те, що у нас три»,- розповів виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

Іще однією причиною низької продуктивності праці в Україні є тотальна зарегульованість бізнесу. Те, наскільки повільно чиновники видають різні дозволи та довідки, може зірвати будь-які виробничі плани.

Для прикладу, щоб оформити в Україні дозвіл на будівництво, компанії необхідно витратити більше року, тоді як у Швейцарії аналогічні документи можна отримати за декілька днів.

Як повідомлялось, промислове виробництво в Україні у січні поточного року знизилось на 12,7% в порівнянні з груднем 2011 року.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути