chrome firefox opera safari iexplorer

Україна пасе задніх у черговому світовому рейтингу

17 лютого 2012 о 14:47

У рейтингу Міжнародної організації праці Україна за рівнем продуктивності знаходиться на 88-у місці із 121 можливих.

Відсталішими за Україну виявились лише 19 африканських країн та декілька не дуже розвинутих азіатських країн.

Причиною усіх цих негативних тенденцій, на думку експертів, є застаріле обладнання на підприємствах, небажання компаній-монополістів інвестувати кошти у модернізацію та відсутність здорової конкуренції, пише «Кореспондент».

«У монополістів немає причин вкладатися у нові технології, оскільки та сама робота може бути виконана більшою кількістю працівників з низькою зарплатою»,- пояснив президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Однією із найвідсталіших галузей промисловості країни є металургія. Саме ця галузь є підконтрольною декільком мультимільйонерам і приносить в економіку найбільшу валютну виручку.

Одночасно із цим, технологічне оснащення сектора є чи не найгіршим. Так, у розвинутих країнах, один працівник за рів виплавляє 575 тонн сталі, а в Україні — 198. Тобто для виплавки кожної тони сталі потрібно у чотири рази більше робочих рук. Відповідно до цього складається і розмір зарплати.

Схожа ситуація і в аграрному секторі. «У Європі фермерством займається лише 2% громадян, які годують решту 98%. В Україні ж на полях працюють 10% громадян. Тобто за кордоном 1 трактор робить те, що у нас три»,- розповів виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

Іще однією причиною низької продуктивності праці в Україні є тотальна зарегульованість бізнесу. Те, наскільки повільно чиновники видають різні дозволи та довідки, може зірвати будь-які виробничі плани.

Для прикладу, щоб оформити в Україні дозвіл на будівництво, компанії необхідно витратити більше року, тоді як у Швейцарії аналогічні документи можна отримати за декілька днів.

Як повідомлялось, промислове виробництво в Україні у січні поточного року знизилось на 12,7% в порівнянні з груднем 2011 року.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути