chrome firefox opera safari iexplorer

Жителям Криму й Донбасу спростили перетин кордону з Росією

22 лютого 2012 о 13:17

Передбачено створення додаткових пунктів перетину кордону з РФ і введення спрощеного порядку пересування мешканців прикордонних регіонів.

Верховна Рада України у середу, 22 лютого, ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації.

Під дію угоди потрапили Крим, Донбас і низка інших прикордонних регіонів.

За відповідний урядовий законопроект №0246 проголосували 320 народних депутатів.

Угодою визначено порядок і умови перетину кордону громадянами, які проживають у прикордонних регіонах України та Російської Федерації.

Зокрема, положеннями угоди передбачено створення додаткових пунктів перетину кордону і введення спрощеного порядку пересування мешканців прикордонних регіонів. Наголошується, що жителі прикордонних регіонів можуть перетинати кордон у місцевих пунктах пропуску того регіону, жителями якого вони є, і перебувати на території сусідньої держави тільки в межах регіонів, в які вони в'їхали через місцевий пункт пропуску.

Згідно з угодою, жителі можуть перетинати кордон у місцевих пунктах пропуску, список яких наводиться у документі. У додатках до угоди перераховано прикордонні регіони України (Автономна республіка Крим, Донецька, Луганська, Сумська, Харківська і Чернігівська області) і Російської Федерації (Бєлгородська, Брянська, Воронезька області, Курська та Ростовська області, а також Краснодарський край).

Як повідомляв раніше спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін, дану Угоду в Росії ратифікувати не треба.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути