chrome firefox opera safari iexplorer

За образливі коментарі в Інтернеті можна отримати від штрафу до 5 років

10 квітня 2012 о 13:09

У міліції заявляють, що не відслідковують коментарі в інтернеті. Про це розповів глава прес-служби МВС Володимир Поліщук, передає Сегодня.

За його словами, покарання за образливі коментарі може бути тільки, якщо українці подають до суду один на одного. І саме суд визначає для них покарання.

«От якщо з'являються загрози життю людей — це вже кримінальна справа. Це міліція відслідковує», — розповів Поліщук.

За його словами, людину можуть покарати просто штрафом (до 119 гривень) або змусити принести публічні вибачення й виплатити компенсацію за моральну шкоду.

Що ж стосується 15 діб, то таке покарання передбачене за дрібне хуліганство — у статті 173 адмінкодексу зазначено, що за нецензурщину можуть і заарештувати.

Правозахисники кажуть, що зараз образи в мережі заміняють вуличні свари. Але лайка й на вулиці, і в мережі підпадає під адмінвідповідальність — за це штрафують.

«А за образи на ґрунті національності, релігійних переконань, раси, статі, етнічного походження можна отримати обмеження волі на строк до 5 років», — розповів юрист Михайло Ільяшов.

«Нерідко судяться один з одним за образи відомі люди, але трапляються суди й між звичайними громадянами», — додав він.

За словами юристів, найчастіше суд стає на сторону позивача.

У той же час, автори блогів зізнаються, що їх лякає можливість судів через вираження їхньої думки на особистих сторінках.

«Думки про те, що мене хтось там контролює, такий всезнаючий і явно наділений владою, лякає», — заявив один з авторів щоденників на diary.ru.

«Я вважаю це прямим порушенням конституційного права на свободу слова. Я не змушую нікого читати мій блог, я не пропагую там нічого кримінального й не буду. Але я в праві висловлювати свою думку на будь-яку тему, що цікавить мене. Блоги створені для цього», — каже ще один автор.

«Ходили чутки, що хтось написав у ЖЖ погрози на адресу президента, і його викликали на допит у СБУ. Ну, мій товариш вирішив перевірити, теж спеціально написав — нічого не було. У мене теж», — розповіла блогер alonso_kexano.

Але взагалі за такі «жарти» у мережі можуть завести кримінальну справу.