chrome firefox opera safari iexplorer

Закрите рекламою погруддя Леніна на «Театральній» незабаром знову відкриють

10 квітня 2012 о 12:01

Днями патріотично налаштовані кияни у соцмережах тішилися новиною: погруддя Леніна — символ тоталітарної доби — на станції метро «Театральна» закрили рекламним щитом гігієнічного засобу відомого виробника. В інтернеті поширилася чутка, що таким чином «прикрили» демонтаж «вождя», якого націоналісти вимагають роками.

Однак, як запевнили «Україні молодій» у прес–службі КП «Київський метрополітен», радість патріотів триватиме недовго — рекламу перед Леніним розмістили, аби «причепурити» бюст до Євро–2012. «Реклама висітиме півтора місяця, за цей час проведуть прибирання погруддя, його помиють. Це ж частина нашої історії, від неї нікуди не подітися. Про демонтаж узагалі не йдеться — такі питання вирішують на рівні Київради», — зазначила працівниця прес–служби підземки.

Станцію Київського метрополітену «Театральна» (28–му за рахунком ) відкрили у 1987 році, тоді вона називалася «Ленінська». Отримавши завдання створити станцію, присвячену Леніну, архітектори намагалися зробити акцент на музиці Бетховена, яка подобалася Володимирові Ульянову. Однак цей проект було відхилено і станція набула нинішнього інтер’єру в офіціозному стилі.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути