chrome firefox opera safari iexplorer

Україну назвали «мафіозною державою»

15 травня 2012 о 14:21

Україна, Болгарія, Гвінея-Бісау, Чорногорія, Бірма, Північна Корея, Афганістан та Венесуела — це країни, де національні інтереси тісно переплелись з інтересами організованої злочинності, пише французьке видання «Slate.fr» в публікації «Мафіозні держави».

За словами автора матеріалу, саме такі держави зараз набирають ваги на міжнародній арені.

«Там держава аж ніяк не є жертвою рекету і тиску злочинності на чиновників: навпаки, вона сама бере під контроль злочинні кола. Причому не для того, щоб усунути їх, а щоб поставити їх на службу економічним інтересам правителів, їх близьких і партнерів», — вважає автор публікації.

Подібне злиття урядів і злочинних кіл стосується не тільки держав, які переживають непрості часи, наприклад Афганістан, чи Гвінея-Бісау, яка розвалюється.

Так, наприклад, механізми, які визначають ціни, посередників і структуру постачання до Європи російського газу (він у тому числі проходить і через Україну) абсолютно неможливо зрозуміти без урахування ролі організованої злочинності в цьому надзвичайно прибутковому бізнесі.

«Хіба не наївно вважати, що правлячі еліти цих країн є лише жертвами або безпорадними спостерігачами? Подібне відбувається скрізь, в Африці, Азії, на Балканах і в Європі», — наголошує автор матеріалу.

На його думку, на сьогодні «мафіозні держави» набули такого розмаху, що це говорить про необхідність переосмислити традиційні концепції, з яких випливає, що світовий порядок складається з двох основних елементів: національних держав і діючих по всьому світу організацій (підприємств, релігійних груп, філантропічних асоціацій, терористичних, злочинних, освітніх та інших організації).

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути