chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться екстремальний курорт для людей з обмеженими можливостями

03 травня 2012 о 09:09

В Україні інваліди відтепер можуть не тільки повноцінно відпочити на берез моря, але й зайнятися екстремальним видом спорту – дайвінгом.

Курортом для людей з обмеженими можливостями заопікувався директор Вінницького міського центру інвалідів на візках Макисм Низиков, ідеться в сюжеті ТСН.

Чоловік обрав місцем для бази відпочинку інвалідів мис Тарханкут у Криму. Через те, що інфраструктура тут лише розбудовується, ламати старе и будувати нове не потрібно. Європейське втілення універсальної архітектури – це те, чим зможуть користуватися як інваліди, так і здорові люди. Відмінності лише у дверях і сходах. Перший поверх завжди може бути обладнаний дверима по 75 сантиметрів, ціна залишиться незміннною. А на проживання для «своїх» Максим робить знижки.

«Якщо здорова людина сплачує 160-170 грн за номер, то 50% знижки будь-який інвалід завжди має», — переконує власник. Через дорогу від готелю у селі Оленівка є дайверський клуб. Інструктор Ігор Горопаєв запевняє, що драйверів-інвалідів більшає. «Міжнародна сертифікація дозволяє занурювати людей з обмеженими можливостями», — відзначив він.

Для повноцінного відпочинку тепер залишилося лише облаштувати спуск до води. Максим уже розробив проект спеціального пандуса і гроші на нього знайшов, проте його узаконення — це тривала процедура і навіть не у компетенції сільради. Сільский голова Оленівки Роман Філатов передав документи в раду міністрів автономії, котра розпоряджається землею.

Він обіцяє дійти навіть до прем'єра, але досягти наміченого. «Чому якщо хтось має гроші, то може зробити під'їзди просто до катерів, а тут неможна видати дозвіл», — риторично запитує він. Щоби люди з обмеженими можливостями могли бачити красу моря не лише на картинках, вони просять владу не допомогти, а просто не заважати.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути