chrome firefox opera safari iexplorer

Американська українка отримала найпрестижнішу театральну нагороду

13 червня 2012 о 09:48

У Нью-Йорку, коли актриса Ніна Аріанда отримала статуетку «Тоні», найпрестижнішу нагороду театрального світу Сполучених Штатів, то місцева преса відзначила, що на мистецькому небосхилі Америки зійшла нова зірка. Ніна Аріанда – американка українського походження. Нагороду їй присудили за роль Ванди у бродвейській постановці п’єси «Венера у хутрі».

Ніні Аріанді 28 років. Вона відвідувала українську танцювальну студію ансамблю «Сизокрилі» під режисурою Роми Прими-Богачевської, але акторка вона насамперед американського театру й кіно.

Ніна Аріанда знялася у п’ятьох фільмах, зокрема, в останньому фільмі відомого режисера Вуді Аллена, «Північ у Парижі». Народилася вона у штаті Нью-Джерсі, де й нині мешкають батьки Леся й Петро Мацьо. У дитинстві Ніна була в українській скаутській організації «Пласт».

Вона навчалася у Мистецькій школі Нью-йоркського університету, де її педагогом був легендарний актор Кристофер Пламмер. Приймаючи нагороду «Тоні», Ніна Аріанда, зокрема, сказала: «Мої друзі, моя родина, мої батьки – вони всі тут присутні. Ви зробили для мене більше від усіх. Я люблю вас дуже!»

«Справжня зірка сцени»

Треба сказати, що крім «Тоні», Ніна Аріанда має ще низку відзначень. За виконання головної ролі у бродвейському спектаклі «Народжена вчора» вона отримала нагороду «Ліги драматургів» і ще одну нагороду, яку присуджує «Коло театральних критиків за кращу роль у п’єсі».

Але «Тоні» – це зовсім інша «ліга». Для американського театру ця премія за престижністю й важливістю тотожна кінопреміям «Оскар». Подібно до «Оскара», сама номінація на «Тоні» вважається великим досягненням, а вже присудження «Тоні» виводить акторку в першу ряд майстрів американської сцени.

П’єса «Венера у хутрі», за яку Ніна отримала свій головний театральний приз, це комедія за романом австрійського письменника 19-го століття, уродженця Львова, Леопольда Захер-Мазоха, інтерпретована як сучасна історія кохання.

«Бути водночас сексуальною, кумедною й загадковою – це само по собі чимале досягнення, але бути сексуальною, кумедною й загадковою на протязі усього спектаклю, ні на хвилину не залишаючи сцену заслуговує кваліфікації надлюдської… Аріанда випромінює рідкісне сяйво справжньої зірки сцени», – написав про акторську майстерність Ніни Аріанди театральний критик газети «Нью-Йорк Таймс».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути