chrome firefox opera safari iexplorer

На Подолі хочуть набудувати 25-поверхових творчих майстерень?

10 червня 2012 о 09:36

Керівництво Національної спілки художників України планує звести житловий офісно-розважальний комплекс з шести 25-поверхових будинків та двох будівель (9- і 5- поверхів) на Подолі по вулиці Сошенка, 33.

Як стверджують художники, відбувається захоплення території, яка є базою членів Спілки: завезена будівельна техніка, виставлена охорона, планується встановлення будівельного паркану.

Проти зведення нових будинків виступають самі ж художники-члени Спілки художників, аспіранти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, які на сьогодні в садибі за цією ж адресою (вул. Сошенка, 33) займають творчі майстерні.

Художники звернулися до голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця з проханням не допустити забудови цінної землі.

«Не має значення, хто вирішив забудувати історичну територію, якщо будівництво шкодить місту, винні мають відповідати за свої вчинки. В даному випадку забудовником стала Спілка художників, яка отримала земельну ділянку для своїх майстерень, але всупереч заборонам та цільовому призначенню землі вирішила побудувати на цій території руками інвесторів висотки», — заявив О. Бригинець.

Відповідно до чинного Генерального плану Києва до 2020 року, ділянка за адресою вул. Сошенка, 33 призначається під «вибіркову індивідуальну забудову» (тобто, малоповерхову). Саме тому будь-які висотні забудови на цій території є незаконними.

«Крім того, зведення висоток на цій території загрожує зсувами ґрунту, оскільки вона знаходиться на високому пагорбі (під яким є масштабні плавуни) і прилягає до лісопарку (на ділянці та навколо неї багато дубів і сосен, яким понад сто років). Я вже не кажу про те, що це Поділ і ця територія є Пн. історичним ареалом Києва», — наголосив О. Бригинець.

Зазначена земельна ділянка площею 2 га була надана Національній спілці художників України рішенням Київради «1072/1733 у 2007 році для будівництва та експлуатації житлових будинків з вбудованими творчими майстернями. Але нині там почалися підготовчі роботи для зведення 8 багатоповерхівок.

Проти висотної забудови митці протестуватимуть виставкою

Мистецька еліта стала на захист Подолу: 10 червня 2012 року о 15.00 за адресою Сошенко, 33 відбудеться культурно-мистецький захід на підтримку Сошенко, 33.

«Ми повинні воювати проти забудовників не залежно від їхнього статусу на кожній п’яді дорогоцінної київської землі. Закликаю всіх небайдужих взяти участь у акції і особисто докласти зусиль для збереження традиційного київського духу», — закликав О. Бригинець.

В рамках заходу планується:

• Художня виставка

• Круглий стіл. Обговорення концепції регенерації території, що є альтернативою забудови.

• Перегляд фото та відео матеріалу відзнятого за останні роки у майстернях. Дискусії з учасниками акції.

Доїхати до місця події можна тролейбусом №18 до кінцевої зупинки або маршрутками №18, та219 до пл. Шевченка та 10 хв. пішки.

За матеріалами прес-служби О. Бригинця

«Рідна країна»

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути