chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільшу літературну премію у світі здобув роман про алкоголіка

18 червня 2012 о 15:07

Британець Джон Мак-Ґреґор (Jon McGregor) став черговим лауреатом літературної премії Impac Dublin Literary Award, грошовий еквівалент якої складає 100 тисяч євро.

Це – найбагатша літературна нагорода у світі, — повідомляє видання The Guardian.

Книжку, що перемогла в конкурсі Impac Dublin Award, обирали зі 147 претендентів; десятку найкращих формували 162 громадські бібліотеки 45 країн світу, — пише BBC.

Книжки, що ввійшли до короткого списку, були номіновані на премію бібліотеками Австралії, Бельгії, Бразилії, Канади, Чехії, Німеччини, Ірландії, Нової Зеландії, Португалії, Росії та США.

Джон Мак-Ґреґор одержав почесну відзнаку дублінських бібліотек за свій третій роман «І навіть собаки» (Even the Dogs, 2010). Це нелінійна розповідь про алкоголіка, який помирає між Різдвом і Новим роком, а також про його знайомих наркоманів та ізгоїв.

Незалежне журі назвало роман Мак-Ґреґора «безстрашним експериментом» і «шедевром наративної техніки». «Не залякуючи й не гупаючи кулаком по столу, автор змушує нас стати і слухати».

Письменник, дебютна книжка якого 2002 року ввійшла до довгого списку Букерівської премії, мав на той час лише 26 років. Утім, і тепер Джон Мак-Ґреґор щиро здивований відгуками на роман «І навіть собаки».

«За два роки з часу виходу книжки я не припиняю дивуватися тому, як люди на неї реагують, — зізнається лауреат. – Коли я почав її писати, здавалося, це буде складна для читання річ — адже для писання це була складна книжка. Але я хотів написати цю книжку, хотів написати без будь-яких поступок на те, як легко це може читатися, — і чи провокуватиме в людей гидливість».

«Контекст, у якому вживають крек і героїн і ведуть вуличне життя, є досить неприємним, — розповідає Мак-Ґреґор. – Є певні дуже жорсткі речі в такому житті. Тож мова, якою я писав, спрямована на пробудження досить хаотичного стану свідомості й обставин».

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути