chrome firefox opera safari iexplorer

У Нікітському ботсаду цвітуть і плодоносять кактуси

27 червня 2012 о 13:16

Найбільша в Україні колекція кактусів та сукулентів (агави, алое, юккі) представлена близько 1100 різновидами екзотичних рослинок.

Перші кактуси і сукуленти завезли у Нікітський ботсад у далекому 1824 році. Створювати незвичну колекцію почали у 60-х роках минулого століття. У 1996 році на території Нікітського ботсаду було відкрито експозиційну оранжерею, а ще через рік — ділянку відкритого ґрунту з експонатами рослин світової флори.

Найпопулярнішими сортами кактусів залишаться Мамілярія, Опунція і Цереус. Проте у колекції представлені також рідкісні і навіть унікальні види.

Гордістю колекції Нікітського ботанічного саду є ехінокактус Грузона, або “Золота куля” — чотири екземпляри кулеподібних мексиканських кактусів, які тішать око відвідувачів ботсаду ось уже півстоліття. Ці кактуси сягають метра у висоту і мають приблизно такий же діаметр.

Поки одні “колючки” цвітуть, інші — плодоносять. Хоча деякі кактуси цвісти будуть аж до листопада.

Крім колючих рослинок, відвідувачі мають змогу помилуватися справжніми “перлинами” незвичної колекції — руксбією молочайною, цереусом перуанським, агавою американською і юккою слоновою.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути